به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ساعت ۰۸:۴۲
کد مطلب : ۳۸۳۸۰۴

کشته شدن هفت اسرائیلی در اثرتیراندازی

کشته شدن هفت اسرائیلی در اثرتیراندازی
 گروه بین الملل: در حمله مسلحانه به یک کنیسه یهودیان در  بیت‌المقدس شرقی، دستکم هفت نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شدند.
 پلیس اسرائیل این حادثه را یک «حمله تروریستی» توصیف کرد.پلیس می‌گوید، عامل این حمله از خودرو پیاده شده و به سوی افراد حاضر در مقابل کنیسه و سایر رهگذران تیراندازی کرد.
طبق این گزارش، فرد مهاجم به سمت محله فلسطینی بیت حنینا، چند صد متر دورتر، گریخت، اما در درگیری با نیروهای پلیس کشته شد.
 این کنسیه در محله «یعقوب نبی» در بیت المقدس شرقی قرار دارد که از نظر جامعه بین المللی منطقه اشغالی محسوب می‌شود. اسرائیل این منطقه را پس از جنگ سال ۱۹۶۷ به خاک خود الحاق کرد.
حمله به این کنیسه یهودیان در حالی صورت گرفته است که مقامات فلسطینی روز پنجشنبه اعلام کردند در جریان حمله گسترده ارتش اسرائیل به یک اردوگاه آوارگان در جنين، در اراضی اشغالی کرانه باختری، دست‌کم ۹ فلسطینی از جمله یک زن ۶۰ ساله شهید و چندین تن دیگر زخمی شدند.
حازم قاسم، سخنگوی حماس، در غزه گفت که تیراندازی در بیت المقدس پاسخی به حملات اسرائیل به جنین است. اما گروه حماس مسئولیت این حمله را به عهده نگرفت.
گروه جهاد اسلامی فلسطین نیز این حمله را مورد ستایش قرار داد، اما این گروه نیز مسئولیت آن را بر عهده نگرفت.
به دنبال درگیری‌ها در جنین، گروه‌های فلسطینی در غزه به سوی اسرائیل راکت پرتاب کردند و ارتش اسرائیل نیز به این حملات پاسخ داد.
رئیس پلیس بیت‌المقدس گفت که این تیراندازی یکی از «بدترین» حملات سال‌های اخیر علیه اسرائیلی‌ها بوده است.پلیس می‌گوید عامل تیراندازی یک جوان ۲۱ ساله فلسطینی و از ساکنان بیت المقدس شرقی است که حین فرار با خودرو به ضرب گلوله ماموران کشته شد.

 
برچسب ها: اسرائیل