به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۸:۵۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب : ۳۸۳۸۰۷

مشت محکم سیتیزن‌ها به توپچی‌های صدرنشین

مشت محکم سیتیزن‌ها به توپچی‌های صدرنشین
گروه ورزشی: منچسترسیتی با پیروزی یک بر صفر مقابل آرسنال، صدرنشین لیگ برتر را از FA کاپ حذف کرد.به گزارش ورزش سه، منچسترسیتی در حساس ترین بازی مرحله چهارم نهایی FA کاپ در ورزشگاه اتحاد مصاف هم رفتند. شاگردان پپ گواردیولا در این دیدار موفق شدند با یک گل از سد میهمان خود گذشته و به دور بعد راه یافتند.این دیدار صحنه تقابل تیم های اول و دوم جدول رده بندی لیگ برتر انگلیس بود. هر دو مربی ترجیح دادند در این دیدار، اکثرا به بازیکنانی میدان بدهند که کمتر بازی کرده اند. در چنین شرایطی یک نیمه اول کم افت و خیز را پشت سر گذاشتیم.
 
اولین موقعیت بازی را آرسنال در دقیقه 5 روی ضربه تومیاسو خلق کرد که با واکنش گلر سیتی همراه شد. چهار دقیقه بعد هالند با شوتی خطرناک دروازه آرسنال را هدف گرفت اما این موقعیت هم به گل ختم نشد. اورتگا در دقیقه 21 یک بار دیگر با واکنش مناسب، همکاری ساکا و تومیاسو را ناکام گذاشت.

هر چه به دقایق پایانی نزدیک تر می شدیم، اشتیاق تیم ها برای گلزنی بیشتر می شد؛ در بین تلاش های ناموفق سیتی که هالند در متن اکثر آنها قرار داشت، آرسنال صاحب یک موقعیت خوب در دقیقه 40 شد که اورتگا با خروجی به موقع دروازه تیمش را روی این موقعیت نجات داد. در ادامه نیز توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.
 
سیتی نیمه دوم را بهتر از آرسنال شروع کرد و چند ارسال خطرناک را طی ده دقیقه نخست روی دروازه توپچی ها شاهد بودیم؛ ارسال هایی که البته ترنر با واکنش های به موقعی آنها را قطع کرد.حملات شاگردان پپ سرانجام در دقیقه ۶۴ جواب داد؛ شوت زیبای آلوارز از پشت محوطه جریمه بعد از برخورد به تیر دروازه در سمت راست محوطه جریمه آرسنال به جک گریلیش رسید؛ این بازیکن بعد از حفظ توپ و با آرامش کامل یک پاس رو به عقب برای ناتاناکه فرستاد تا این بازیکن هلندی با بغل پایی زمینی دروازه آرسنال را باز کرده و نتیجه را ۱-۰ به سود سیتی کند.

آرسنال در 5 دقیقه پایانی فشار خود را دروازه حریف را بیشتر کرد؛ روی نفوذ مارتینلی در دقیقه 85 می رفت دروازه سیتی باز شود ولی ضربه او از زاویه بسته را گلر حریف مهار کرد. خروج به موقع اورتگا در دقیقه 87 پاس در عمق تند و تیز ژاکا را به موقع قطع کرد تا توپ در موقعیت تک به تک به مارتینلی نرسید. در چند دقیقه باقی مانده هم تلاش توپچی ها نتیجه بخش نبود تا سیتی با برتری یک بر صفر به دور بعد راه یابد.
برچسب ها: فوتبال جهان