به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : ۳۸۳۸۸۱

عذرخواهی تمشک طلایی از یک اشتباه

عذرخواهی تمشک طلایی از یک اشتباه
گروه فرهنگی: دست‌اندرکاران مراسم جوایز تمشک طلایی پس از جنجال‌هایی که به دلیل انتخاب یک کودک بازیگر در بین بدترین‌های سینمایی در سال گذشته به وجود آمد، رسما عذرخواهی کردند.به گزارش ایرنا، پس از آنکه بازیگر کودک ۱۱ساله، ریان کایرا آرمسترانگ، برای بازی در فیلم «آتش‌افروز» نامزد بدترین بازیگر زن تمشک طلایی شد، واکنش‌ها، دست‌اندرکاران مراسم تمشک طلایی را وادار کرد تا از آرمسترانگ با انتشار اطلاعیه‌ای عذرخواهی کرده و از این نامزدی خود را عقب کشیدند.

جنجال در مورد نامزدی آرمسترانگ توسط بازیگران کودک دیگر مانند دون ساوا و جولین هیلارد، بازیگر «وانداویژن»، شروع شد. آن‌ها در توئیتر به انتخاب وی اعتراض کردند.هیلارد نوشت: «نامزد کردن یک بچه فقط نفرت‌انگیز و اشتباه است. چرا یک کودک را در معرض خطر افزایش قلدری یا بدتر از آن قرار دهیم؟ بهتر رفتار کنید. [این یک شوخی نیست]وقتی که نامزدی شامل یک بچه باشد این «مسخره‌بازی» می‌تواند تاثیر بسیار منفی داشته باشد. دست‌اندرکاران مراسم از حد گذرانده‌اند.»

پس از اعلام عذرخواهی رئیس این مراسم بابت اشتباه انتخاب آرمسترانگ و حذف نام وی از لیست مراسم تمشک طلایی ۲۰۲۳، اعلام شد از این پس هیچ بازیگر یا هنرمند زیر ۱۸ سال در این لیست قرار نمی‌گیرد.جان ویلسون، رئیس این مراسم، گفت: «می‌خواهیم اعلام کنیم از هرگونه آسیبی که از این انتخاب متوجه خانم آرمسترانگ شده است، پشیمانیم.»

اولین مراسم جوایز تمشک طلایی در ۳۱ مارس ۱۹۸۱ و در کنار شومینه اتاق نشیمن خانه جان ویلسن در لس‌آنجلس در آمریکا و به افتخار بدترین فیلم‌های سال ۱۹۸۰ برگزار شد. مراسم سالانه جوایز تمشک طلایی یک روز پیش از مراسم متناظرش، جوایز اسکار برگزار می‌شود.بر این اساس مراسم جوایز تمشک طلایی در تاریخ ۱۱ مارس (۲۰ اسفند)، یک روز پیش از مراسم اسکار ۲۰۲۳ برگزار می‌شود و برندگان بدترین آثار سال مشخص و معرفی می‌شوند. در طول تاریخ برگزاری، این مراسم نامزدی‌های جالبی داشته است؛ چنانکه برایان د پالما را برای «صورت‌زخمی» و انیو موریکونه را برای ساخت موسیقی «چیز» نامزد کرده است. امسال «بلوند»، ساخته اندرو دامینیک، پیشتاز نامزدی تمشک طلایی شده است.
برچسب ها: تمشک طلایی