به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۰:۴۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ساعت ۱۲:۲۴
کد مطلب : ۳۸۳۸۹۰

مراسمی‌به یادکارگردانی‌که به تازگی‌ازدنیا‌رفته است

مراسمی‌به یادکارگردانی‌که به تازگی‌ازدنیا‌رفته است
گروه فرهنگی: مراسم یادبود «زنده‌یاد حسین شهابی» کارگردان فقید سینمای ایران توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و با همکاری موزه سینما برگزار می‌شود.به گزارش ایسنا، روز یکشنبه ۹ بهمن مراسم یادبود مرحوم حسین شهابی کارگردان فقید سینمای ایران در موزه سینما برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۸در سالن سینماتوگراف برگزار می‌شود.

در این مراسم جمعی از دوستان، همکاران و شاگردان حسین شهابی حضور خواهند یافت و درباره ویژگی‌های اخلاقی و حرفه‌ای وی سخنرانی خواهند کرد.  همچنین فیلم سینمایی «روز روشن» به کارگردانی حسین شهابی در پایان این مراسم به نمایش در خواهد آمد.   حضور در این مراسم برای علاقمندان آزاد و رایگان است.  

سیدحسین شهابی، نویسنده، تهیه‌کننده و کارگردان سینما و تلویزیون، کارگردان مستقل سینما بود و کارگردانی آثاری همچون «آزاد به قید شرط»، «سایه‌ها»، «حراج»، «روز روشن» و «به خاطر مهدی» را در کارنامه دارد.  شهابی همچنین سابقه طولانی در تدریس سینما دارد و فیلم «رو در رو» جدیدترین اثر سینمایی اوست که مجوز نمایش گرفته بود و قرار بود در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شود. همچنین زنده‌یاد شهابی «اولین پرونده» را در حال تولید داشت. حسین شهابی ۲ بهمن در سن ۵۵ سالگی بدلیل عفونت ریه درگذشت.
برچسب ها: حسین شهابی