به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۲۰:۲۵
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ ساعت ۱۴:۴۳
کد مطلب : ۳۸۳۹۴۸

تغییر قوانین فیفا به ضرر دیبو مارتینز و کپا

تغییر قوانین فیفا به ضرر دیبو مارتینز و کپا
گروه ورزشی: عملکرد امیلیانو مارتینز در جام جهانی 2022 قطر با تمجیدهای فراوانی همراه شد و حتی درخشش او باعث شد تا جایزه دستکش طلایی جام جهانی را از آن خود کند. با این حال، جشن های جنجالی که او پس از قهرمانی آرژانتین برگزار کرد، راه را برای انتقاد شدید از دروازه بان تیم ملی آرژانتین باز کرد که حتی منتقدین او را "دلقک مبتذل" خطاب کردند.
1795863
در هر صورت امی مارتینز که به او دیبو هم می گویند، با درخشش در ضربات پنالتی برابر هلند در یک چهارم نهایی و سپس در فینال برابر فرانسه، مستحق دریافت دستکش طلایی جام بود. او هنر خاصی در مهار پنالتی ها دارد و سعی می کند از لحاظ روحی روانی روی زننده ضربه پنالتی کار کند. او گاه به بازیکن نزدیک شده و به او جملاتی کنایه‌آمیز می گوید تا تمرکزش را به هم بزند. همین قضیه باعث شده تا فیفا به دنبال تغییر قوانین برای محدود کردن دروازه بان هایی نظیر دیبو مارتینز باشد.
1785837
طبق گزارش مارکا، کمیته تعیین کننده قوانین فیفا، قصد دارد با وضع یک قانون جدید، دروازه بان ها را از تلف کردن وقت یا هرگونه تعامل با زننده ضربه پنالتی منع کند. به این ترتیب دیبو از یکی از مهمترین حربه‌های خود در هنگام ضربات پنالتی محروم خواهد شد. شرایط برای کپا آریسابالاگا، گلر اسپانیایی چلسی و آندریاس نوپرت هلندی نیز مشابه خواهد بود. هر دو مثل دیبو در ضربات پنالتی رفتار می کنند.