به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۱:۱۷
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ ساعت ۱۳:۵۳
کد مطلب : ۳۸۴۱۴۴

سنگین‌ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر رقم خورد

سنگین‌ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر رقم خورد
گروه اقتصادی:شاخص کل بورس تهران در جریان معاملات امروز بیش از ۵۷ هزار واحد سقوط کرد تا سنگین ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر ثبت شود.به گزارش دیده‌بان ایران، بازار سرمایه در واکنش به اتفاقات رخ داده، امروز منفی بود تا سنگین ترین افت بورس در دو سال اخیر رقم بخورد.شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز، افت ۵۷ هزار و ۹۰۰ واحدی را به ثبت رساند.
 
بر این اساس، سنگین ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر رقم خورد تا دماسنج بازار در محدوده یک میلیون و ۵۴۲ هزار واحد قرار بگیرد.همچنین شاخص هم وزن نزدیک به ۲۰ هزار واحد افت کرد.پس از ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ که شاخص کل ۸۹ هزار و ۶۹۳ واحد افت داشت، دماسنج بازار هرگز چنین افتی نداشته است. آن مقطع روزهای نخست ریزش سنگین و تاریخی بورس بود.امروز همچنین یک رکورد منفی دیگر در بازار ثبت شد که مربوط به خروج پول از بازار است.
 
تراز خروج پول حقیقی از بازار به یک هزار و ۹۲۸ میلیارد تومان رسید که بیشترین میزان خروج پول در ۱۷ ماه اخیر به حساب می آید.در این بین، بیشترین ورود پول حقوقی به نمادهای شتران، فملی و فولاد اتفاق افتاد.بیشترین ورود پول حقیقی نیز به نمادهای ثتران، وشهر و وبیمه بود.شاخص قدرت خریداران حقوقی امروز ۰.۷۳ بود.
 
بعد از هشت آبان ۱۴۰۱، شاخص قدرت خریداران حقیقی تا این مقدار کاهش نیافته بود.نکته جالب توجه اینجاست که پس از هشت آبان ۱۴۰۱، رشد اخیر بازار آغاز شد.در این مسیر، شاخص کل بورس تهران خود را از سطح یک میلیون و ۲۴۰ به حوالی یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد رساند.
برچسب ها: بورس