کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معجزه‌باورنکردنی خوردن‌۵۰ گرم‌آجیل درختی‌در روز

11 بهمن 1401 ساعت 12:49


گروه علمی:  مصرف حدودا ۵۰ گرم آجیل درختی در روز، در طول ۲۴ هفته باعث کاهش وزن، افزایش احساس سیری و کاهش فشار خون دیاستولیک می‌شود. تریپتوفان، یک عامل مهم در بیماری‌های قلبی عروقی (CVD) در نظر گرفته می‌شود.به گزارش سینا پرس،تریپتوفان، در روده متابولیزه می‌شود و متابولیت‌های زیست فعال زیادی تولید می‌کند که اثرات محافظتی زیادی در برابر بیماری‌های مزمن مانند دیابت و CVD دارند.

 
محققان گفته اند: ما ارتباط جدیدی بین متابولیت‌های تریپتوفان و فشار خون، ضربان قلب و احساس سیری در افراد دارای اضافه وزن کشف کردیم که نشان دهنده تأثیر گسترده‌تر متابولیسم تریپتوفان بر سلامت کلی، از جمله سلامت قلب و عروق است.یک یافته جالب دیگر در این مطالعه، افزایش قابل توجه سطح سروتونین خون، در افرادی بود که آجیل درختی مخلوط مصرف می‌کردند. این تحقیق، اولین مطالعه‌ای است که نشان می‌دهد مصرف آجیل درختی با افزایش سطح سروتونین در بدن مرتبط است. محققان خاطرنشان کرده اند، با اینکه تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است، این یافته بسیار هیجان انگیز است، زیرا سروتونین، تاثیر مهمی بر خلق و خو و سلامت روان کلی دارد.

تحقیقات نشان داده اند که افراد، حدود ۲۵ درصد از کالری روزانه خود را از طریق میان وعده‌ها دریافت می‌کنند و بخش زیادی از آن از دسرها، نوشیدنی‌های شیرین شده با شکر، شیرینی‌ها و تنقلات شور تامین می‌شود. پژوهشگران اظهار داشته اند، جایگزینی تنها یکی از این میان وعده‌ها با آجیل درختی، می‌تواند به بهبود سلامت کلی و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مختلف کمک کند.


کد مطلب: 384573

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/384573/معجزه-باورنکردنی-خوردن-۵۰-گرم-آجیل-درختی-در-روز

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir