به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۳۸۴۹۳۵

روحانی:مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم

روحانی:مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم
گروه سیاسی:رئیس‌جمهور سابق ایران در دیدار با جمعی از روزنامه‌نگاران، سخنرانی امام خمینی در بهشت‌زهرا در ۱۲ بهمن ۵۷ را مانیفست و معیار جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امام مبنا را رای اکثریت مردم می‌‌دانست؛ حتی در این سخنرانی فرمود به پشتوانه اینکه مردم ایشان را قبول دارند، دولت تشکیل می‌دهد.
به گزارش جماران، حسن روحانی، با تاکید بر اینکه قدرت نرم و هوشمند ما مردم هستند، افزود: امام و مقام معظم رهبری همواره بر مردم به عنوان قدرت اصلی نظام تکیه داشتند. اگر بتوانیم مردم را جذب کنیم، موفق می‌شویم، اگر از مردم فاصله بگیریم شکست می‌خوریم. قدرت ما فقط در توان نظامی و تسلیحاتی نیست، قدرت ما مردم هستند. اگر پیشرفته‌ترین سلاح‌ها و سپاه جان برکف و بسیج مخلص داشته باشیم ولی حمایت مردم را نداشته باشیم، شکست می‌خوریم. در جنگ تحمیلی وقتی پیروز شدیم که ارتش و بسیج و سپاه و نیروهای مردمی در صحنه بودند و وقتی مجبور به پذیرش قطعنامه ۵۹۸ شدیم که خطر کمرنگ شدن حمایت مردم وجود داشت.او افزود: یکی از مشکلات حوادث چند ماه اخیر، ایجاد شکاف عمیق اجتماعی بود. مسئولان باید بدانند نارضایتی‌ها باید چاره‌جویی شود. برای اقناع مردم باید اقدامات لازم فرهنگی و سیاسی انجام شود. ریشه‌یابی اعتراضات و پاسخگویی به مردم وظیفه مهم مسئولان است.
او با اشاره به برگزاری پنج انتخابات در اولین سال پیروزی انقلاب گفت: مجلس اول بهترین دوره در تمام ادوار مجالس شورای اسلامی بود؛ همه گروه‌ها و جریانات در آن شرکت کردند و انتخاباتی آزاد و پرشور شکل گرفت. در دیگر انتخابات برگزار شده در آن سال نیز مشارکت گسترده گروه‌های سیاسی و مردم را شاهد بودیم. سال ۱۳۵۸ الگوی خوبی است که می‌توان به آن رجوع کرد و امیدوارم انتخاباتی که سال آینده برگزار می‌شود و دیگر انتخابات پیش‌رو، با عمل به قانون اساسی و وظیفه نظارتی شورای نگهبان و اتکا به مجاری قانونی تائید صلاحیت‌ها، در چنین فضایی برگزار شود تا با اتکا به قدرت مردم بتوان کشور را از این شرایط سخت عبور داد.
وی با تاکید بر اینکه آغازگر این راه حاکمیت است، افزود: با وجود توطئه‌های خارجی باید دولت و مجلس با حمایت اکثریت مردم شکل بگیرد. با دولت و مجلس اقلیت نمی‌شود انسجام داخلی و توان حل مشکلات ایجاد کرد. کلید حل مشکلات امروز بازگشت به انتخابات رقابتی با حضور گسترده مردم در صحنه است.
روحانی گفت: ما چاره‌ای نداریم جز اینکه نظام جمهوری اسلامی را حفظ و آن را درست کنیم. نظام متعلق به این و آن نیست، نظام متعلق به همه ملت ایران است. مردمی که از ما برگشتند را باید برگردانیم. حتی اگر حاکمیت یکدست می‌شود باید مسیری طی کند که مورد پذیرش همه مردم باشد.
برچسب ها: حسن روحانی

۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۱۰:۴۰
این بابا یه مدت رفته بود خودش را مخفی کرده بود همینکه دلار 40 را رد کرد دیگه دید که امکان شیر شدن مجدد داره! لابد بحثها میره پیرامون اینکه حسن باید برگرده و انتخابات 1404 مثل رفسنجانی رد صلاحیتش میکنن و بعد میشه ادم خوبه و ادم مظلومه و.. کسی که از گران شدن بنزین خبر نداشت و مدام فقط مسخره می کرد و می خندید و جوک می گفت به لطف بی مدیریتی دولت جدید الان لابد میشه ادم خوبه داستان! حالا این دفعه بریم بهش رای بدیم این بار میاد فرق میکنه خخخخ (417776)
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۱۱:۰۱
مردم از همه تون خسته اند هر وقت توانستید عمر وجوانی ومال وجان مردم را برگردانید ان وقت مردم هم شما را می بخشند (417782)
شدید چوپان دوروغگو
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۱۱:۱۰
اقای روحانی سیاست به معنی زیر ورو بازی کردن نیست با مردم صادق باشید وبگزاریید حقایق را از زبان خودتان بشنویم ونه از جای دیگر (417787)
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۱۱:۱۸
من نمیدونم چرا مسئولین ما وقتی درمسند قدرت نیستند حرف دل مردم را میزنند و نظراتشون به عموم مردم نزدیکه اما زمانیکه پشت میزشون مینشینند جوردیگه ای فکر میکنند میبینندو به زبان می آورند... (417793)
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۱۴:۳۱
دوران سخنرانی های قشنگ تمام شده مردم خسته هستند از حرف (417825)
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۲۰:۱۱
حتما میخواد به عصر یخبندان برگرداند (417885)
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۲۰:۲۴
باید؟؟؟؟!!!!!! (417887)
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۲۰:۴۴
بازگشت روباه بنفش (417891)
۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ۲۰:۴۷
این احمق فکر میکنه ما مردم 8 سال دولت نکبتی خودش را یادمون رفته و اینقدر متوهمه فکر میکنه میاد و رای هم میگیره و اون اصلاح طلب های احمق مجددا روزنامه نگارهاشون مثل صبا اذرپیک را میفرستن و موج ایجاد می کنن و سرود یار دبستانی من رو میذارن و دوباره رای میلیونی جمع میشه احمق نمیدونهه که دوره این کارها تمام شده و مردم شناخت کاملی از اینها پیدا کردن و رای گرفتن را دیگه باید تو خواب ببینه
گذشت اون دوران فکر دیگری کن (417892)