به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۳ ساعت ۱۹:۱۰
کد مطلب : ۳۸۵۰۲۱
با پیروزی برابر مس کرمان؛

استقلال با برد ارزشمند به یک قدمی صدر رسید

استقلال با برد ارزشمند به یک قدمی صدر رسید
گروه ورزشی: روز دوم از هفته هجدهم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۷ امروز پنجشنبه با دیدار تیم های مس کرمان و استقلال در ورزشگاه شهید باهنر کرمان پیگیری شد که این دیدار با برتری ۳ بر ۲ آبی های تهران به پایان رسید. مهدی قایدی بازیکن تند و تیز آبی ها بهترین بازیکن زمین بود و با درخشش او استقلال به پیروزی رسید.
1797564
در این دیدار علیرضا رضایی، عارف غلامی، رافائل سیلوا، کوین یامگا، جعفر سلمانی(۷۴ ابوالفضل جلالی)، آرش رضاوند(۸۰ محمدحسین زواری)، سعید مهری، روزبه چشمی، مهدی قائدی(۸۰ رضا میرزایی)، محمد محبی و ارسلان مطهری(۷۴ آرمان رمضانی) برای استقلال به میدان رفتند.
هنوز بازی سروشکل مناسبی به خود نگرفته بود که علیرضا رضایی شوک بدی را به آبی پوشان وارد کرد. دروازه بان استقلال که در غیاب حسینی مصدوم چند هفته ای است از دروازه آبی پوشان محافظت می کند در دقیقه ۹ برای دفع توپ دچار اشتباه شد و توپ او به معین عباسیان برخورد کرد و این بازیکن به راحتی دروازه خالی را باز کرد.
استقلال بعد از این گل تلاش کرد بازی را در کنترل داشته باشد اما تیم کرمانی دست و پا بسته نبود و حملاتی را روی دروازه مهمان تهرانی پی ریزی کرد اما در یک ضد حمله مهدی قایدی کار را به تساوی کشاند.
در دقیقه ۱۹ قایدی توپ ارسالی در زمین مس را با تیزهوشی و سرعت بالای خود از مدافع مستقیمش عبور داد و درون محوطه جریمه و از زوایه بسته به توپ ضربه زد که پس از برخورد به مدافع حریف و اشتباه گلر مسی ها در جاگیری بازی به تساوی کشیده شد.
1797565
در ادامه بازهم دو تیم موقعیت هایی برای گلزنی داشتند که مهمترینش را مهدی قایدی در موقعیتی تک به تک به بیرون زد و معین عباسیان هم یک موقعیت درون محوطه جریمه داشت که ضربه او هم به بیرون رفت تا نیمه اول با تساوی یک به یک خاتمه پیدا کند.
در نیمه دوم دو تیم بازی را نزدیک بهم شروع کردند اما در دقیقه ۷۰ شاگردان ساپینتو ورق را برگرداندند و حرکت آنها درون محوطه جریمه توپ را به جعفر سلمانی رساند تا این بازیکن با ضربه ای زیبا دروازه میزبان را برای بار دوم باز کند.
سه دقیقه بعد مهدی قایدی که در این دیدار تاثیرگذارترین بازیکن استقلال بود و مدافعان مس از او غافل بودند، با گرفتن توپ در بیرون محوطه جریمه وارد منطقه خطر شد و پس از یک حرکت بدن و فریب دادن مدافع مس با ضربه ای زمینی دروازه مس را برای بار سوم باز کرد.
در دقیقه ۹۰ این دیدار در حالی که همه چیز به آرامی دنبال می شد حرکت یکی از نیمکت نشینان مس به سمت ساپینتو رفت و با هل دادن او زمینه درگیری عجیب بازیکنان و نیمکت نشینان دو تیم را فراهم کرد که لحظاتی از بازی به خود اختصاص داد و در نهایت با پادرمیانی دیگران ماجرا ختم شد.
ریکاردو ساپینتو با وجود آرام بودن در اکثر دقایق دو کارت زرد از داور گفت که دومی آن روی همین درگیری بود و در نهایت از کنار زمین اخراج شد و باید بازی بعدی را از روی سکو تماشا کند!
در پنجمین دقیقه از وقت های اضافه عارف رستمی روی یک ضربه ایستگاهی زیبا دروازه استقلال را برای بار دوم باز کرد.
استقلال با این پیروزی ۳۳ امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند و فاصله اش با تیم های سپاهان و پرسپولیس به سه امتیاز رسید. مس کرمان هم با ۱۴ امتیاز در رده چهاردهم جدول رده بندی باقی ماند.
تیم فوتبال مس رفسنجان در هفته هجدهم لیگ برتر عصر امروز میزبان تیم ذوب آهن بود که جدال این دو تیم در پایان با تساوی بدون گل به پایان رسید.
رکوردداران لیگ بازهم برنده نشدند/ خسته نشدید از این همه تساوی؟
در دیگر دیدار امروز دو تیم پیکان و نفت مسجدسلیمان به مصاف هم رفتند که این دیدار هم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا تیم قعرنشین مسجدسلیمان در خانه پیکان یک امتیاز ارزشمند را کسب کند.
صنعت نفت در ورزشگاه تختی آبادان هم میزبان هوادار تهران بود. بازی در نیمه اول کم موقعیت دنبال شد اما هواداری‌ها بازی مالکانه‌ای را ارائه دادند و یک موقعیت بسیار خوب ایجاد کردند که فرزین گروسیان به خوبی مانع باز شدن دروازه میزبان شد.
در شرایطی که صنعت نفت نیاز مبرمی به سه امتیاز بازی داشت اما در نیمه دوم هوادار بود که روی ضربه کرنر توسط عزت پورقاز از حریف خود پیش افتاد. چند دقیقه پس از این گل صائب محبی، مدافع هوادار کارت زرد دوم خود را دریافت کرد و از زمین مسابقه اخراج شد تا کار برای تیم ساکت الهامی سخت شود.
با این حال الهامی با تعویض‌هایش سعی در اداره بازی و پیروزی با تک گل عزت الله پورقاز داشت و چشم به ضدحملات دوخته بود. در دقایق پایانی مالکیت توپ در اختیار صنعت نفت آبادان بود و تماشاگران هم تا دقایق پایانی تیم‌شان را تشویق کردند اما هوادار سه امتیاز را با خود به تهران برد.
برچسب ها: باشگاه استقلال