به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۱:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب : ۳۸۵۷۷۳
تعطیلی سراسری سوپرلیگ و تمام ورزش‌ها؛

ملی‌پوش ایرانی از زلزله ترکیه گریخت!

ملی‌پوش ایرانی از زلزله ترکیه گریخت!
گروه ورزشی: زلزله شب گذشته در ترکیه جان بیش از 600 شهروند ترکیه و سوریه گرفته است و یکی از بزرگترین زمین‌لرزه‌های تاریخ این منطقه نیز بوده است. زلزله‌ای که بنا به نوشته وبسایت‌های ترکیه، بناهای ساختمانی تاریخی را از بین برده و یک مسجد 130 را هم به صورت کامل نابود کرده است. نکته جالب اینکه این مسجد در در زمین لرزه 1894 یک بار فرو ریخته بود که با کمک سلطان عثمانی ساخته شد اما حالا دوباره در پی فعالیت گسل مرز ترکیه و سوریه، تخریب شده است.
1798938
این در حالی است که دقایقی پیش وزیر ورزش ترکیه اعلام کرد تمام سازمان‌های ورزشی این کشور و تمام مسابقات ورزشی به حالت تعلیق درآمده‌اند تا ظرفیت ورزش ترکیه در اختیار کمک به زلزله‌زدگان قرار بگیرد و به این ترتیب بازی‌های سوپرلیگ نیز تعطیل خواهند شد.
تعطیلی سوپرلیگ در شرایطی اتفاق افتاده که سه بازیکن ایرانی در لیگ ترکیه مشغول به بازی هستند. علی‌ قلی‌زاده که هفته گذشته به تیم باشاک شهیر در استانبول پیوست و مجید حسینی و علی کریمی نیز همچنان در کایسری اسپور به کار خود ادامه می‌دهند.
در این خصوص نکته مهم این است که زلزله در منطقه بسیار دور از استانبول رخ داده اما حضور روز گذشته تیم کاسیم پاشا در شهر هاتای باعث شده که علی قلی‌زاده در مرکز این زلزله قرار بگیرد.
این زلزله کاملا اردوی تیم کاسیم پاشا را تحت تاثیر قرار داده و آنها شب گذشته در حالی که خواب بودند، با زلزله مواجه و از هتل محل اقامت فرار کردند و سپس با پرواز اختصاصی باشگاه به استانبول بازگشتند.
همچنین فاصله 400 کیلومتری محل زلزله با کایسری باعث شده تا این شهر نیز از آسیب زمین لرزه مهیب در امان باشد و باوجود احساس، مشکلی را تجربه کنند.
1798920
با این حال اما مورد جالب مربوط به سعید عزت‌اللهی است که به همراه وایله، چند روزی در کمپ تمرینی آنتالیا حضور داشت اما دقیقا ساعتی پیش زلزله 7.4 ریشتری، به همراه دیگر بازیکنان وایله، ترکیه را به مقصد دانمارک ترک کرد تا به شکلی معجزه آسا از این زمین لرزه فرار کند. زلزله در آنتالیا کاملا حس شده است.
این در حالی است که در فضای مجازی تصاویری از ورزشکاران ترکیه منتشر شده که در حال درخواست کمک از مردم هستند و در این بین وایرالی‌ترین ویدیو مربوط به ولکان دمیرل دروازه‌بان پیشین تیم ملی ترکیه است که با چشمانی اشک بار از مردم می‌خواهد هر کمکی که از دستشان بر می‌آید انجام دهند چرا که وضعیت به هیچ عنوان خوب نیست.
در همین حال مدارس کشور ترکیه یک هفته به حالت تعطیلی درآمده‌اند و وزیر ورزش این کشور نیز تاکید کرده که احتمال دارد تعلیق برگزاری مسابقات ورزشی همچنان تمدید شوند که در این صورت وضعیت سه ملی‌پوش ایرانی هم در ابهام قرار خواهد داشت.