کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دشواری خرید آپارتمان‌‌‌های میان‌‌‌متراژ در تهران

18 بهمن 1401 ساعت 9:35


گروه اقتصادی:  اگرچه همچنان خرید واحدهای نقلی در بازار مسکن بیشتر از هر گروه متراژی دیگری طرفدار دارد، اما حضور پررنگ متقاضیان تبدیل به احسن در بازار مسکن سبب شده تقاضای خرید واحدهای میان‌‌‌متراژ نیز افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.
به گزارش روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، بررسی آخرین تحولات بازار مسکن و تحقیق از شرایط بازار در محله‌‌‌های مصرفی تهران حکایت از آن دارد که اقبال به خرید واحدهای مسکونی در محدوده متراژی 70 تا 100 مترمربع نسبت به پاییز افزایش یافته است. هرچند مثل همه نواحی بازار مسکن، بخشی از تقاضای خرید در این محدوده متراژی متعلق به سرمایه‌گذاران ملکی است اما تحقیق میدانی از حجم بالای تقاضای تبدیل به احسن در بازار مسکن حکایت دارد. این گروه فروشندگان واحدهای کوچک‌‌‌متراژ و اغلب یک‌خوابه در بازار مسکن هستند که قصد دارند واحدهای میان‌‌‌متراژ دو‌خوابه خریداری کنند.
بررسی وضعیت فایل‌‌‌های موجود در موتورهای جست‌‌‌وجوی آگهی ملکی حکایت از آن دارد که تعداد آپارتمان‌‌‌های میان‌‌‌متراژ دو‌خوابه کم نیست اما با توجه به سالخوردگی بسیاری از این فایل‌‌‌ها، خرید ایده‌‌‌آل در بازار برای گروهی از متقاضیان میسر نیست. با وجود مساله محدودیت بودجه‌‌‌ای، همچنان عده‌‌‌ای از متقاضیان خرید ترجیح می‌دهند آپارتمان‌‌‌هایی با سن بنای یک‌رقمی خریداری کنند و بلافاصله در آن ساکن شوند. اما فایل سرپا با سن بنای کم در بازار محدود است و بسیاری از فایل‌‌‌های 15 سال ساخت به بالا نیازمند بازسازی هستند و این موضوع روند جست‌‌‌وجوی خریداران واحدهای میان‌‌‌متراژ را قدری طولانی کرده است. در عین حال نگاهی به فایل‌‌‌های موجود با متراژ 70 تا 100 مترمربع در بازار مسکن حکایت از آن دارد که دامنه انتخاب وسیعی در محله‌‌‌های مختلف برای متقاضیان خرید این واحدها وجود دارد.
 


کد مطلب: 385834

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/385834/دشواری-خرید-آپارتمان-های-میان-متراژ-تهران

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir