به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۳:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب : ۳۸۵۸۸۴

تلاش آرژانتین برای اخذ میزبانی مشترک جام جهانی

تلاش آرژانتین برای اخذ میزبانی مشترک جام جهانی
گروه ورزشی: فدراسیون فوتبال آرژانتین همراه با سه کشور دیگر از آمریکای جنوبی برای میزبانی از جام جهانی 2030 رقابت می‌کند و سه شنبه اولین جلسه برای بررسی این درخواست را شاهد خواهیم بود. البی‌سلسته تلاش می‌کند تا با به صف کشیدن چهره‌هایی که در طول سه قهرمانی جام جهانی حضور داشتند، برای کسب میزبانی دو دوره بعد شانس خود را امتحان کند.
فرانک آرمانی، دروازه‌بان باشگاه ریورپلاته تنها عضو از تیم 26 نفره آرژانتین در جام جهانی 2022 بود که در یک باشگاه داخلی عضویت داشت؛ او با وجود اینکه در حضور مارتینز حتی یک دقیقه هم بازی نکرد، اما یکی از چهره های ویژه فدراسیون فوتبال آرژانتین در جلسه حساس امروز است.
1799146
فدراسیون‌های آرژانتین، پاراگوئه، اروگوئه و شیلی قصد دارند تا میزبانی دوره‌ای از جام جهانی را به عهده بگیرند که این جام وارد صد سالگی خود می‌شود. در معرفی نامزدی آرژانتین به همراه سه کشور دیگر که در مراسم فوق ارائه خواهد شد، آرمانی در کنار اسکار روجری، خورخه بوروچاگا، ریکاردو ویلا، آلبرتو تارانتینی و عمر لاروسا دیده می‌شوند که عضوی از تیم‌های قهرمان جام جهانی 1986 و 1978 بودند.
در مراسم بررسی درخواست میزبانی چهار کشور آمریکای جنوبی، مقامات فدراسیون‌های آرژانتین، پاراگوئه، اروگوئه و شیلی حضور خواهند داشت. در بین این چهار کشور، آرژانتین و اروگوئه به ترتیب دو و سه بار جام جهانی را فتح کرده‌اند.