کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برکناری وزیر دفاع اوکراین به خاطر فساد

18 بهمن 1401 ساعت 15:20


گروه بین الملل: تاگس‌شاو (وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان) گزارش داد که  ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین احتمالا اولکسی رسنیکوف، وزیر دفاع فعلی این کشور را برکنار خواهد کرد. این خبرگزاری به نقل از داوید آراخامیا، نماینده پارلمان اوکراین و از افراد نزدیک به زلنسکی نوشته است که کیریلو بودانوف، رئیس سرویس اطلاعات نظامی اوکراین جایگزین وزیر فعلی می‌شود. رسنیکوف وزیر صنایع استراتژیک خواهد شد. هنوز روشن نیست این تغییر چه زمانی انجام می‌شود.
آراخامیا، که ریاست فراکسیون حزب "خادمان مردم" (حزب زلنسکی) در پارلمان اوکراین را بر عهده دارد، در این باره گفت: «جنگ تغییر در سیاست پرسنلی را الزام‌آور می‌کند.» او افزود که در زمان جنگ وزارتخانه‌های مرتبط با امنیت "باید توسط افرادی از نهادهای امنیتی" هدایت شوند.
رسنیکوف ۵۶ سال دارد و وکیل دادگستری است، او در نوامبر ۲۰۲۱ یعنی چند ماه قبل از تهاجم روسیه در ۲۴ فوریه ۲۰۲۲، وزیر دفاع شد. زلنسکی اخیرا شماری از کارمندان بلندپایه دولتی را به خاطر فساد جایگزین کرد. وزارت دفاع نیز زیر نظر قرار گرفته شد.
در رسانه‌های مختلف اوکراین این موضوع خبرساز شد که این وزارتخانه مواد غذایی برای سربازان را با قیمت‌های بسیار بالا خریداری کرده است. رسنیکوف در ابتدا این گزارش‌ها را رد کرد، اما روز یکشنبه ۱۶ بهمن (پنج فوریه) از یک "بازرسی داخلی" در وزارتخانه خود خبر داد.
جنگ در جبهه شرق اوکراین پیچیده‌تر شده است. وزارت دفاع گفته در انتظار حمله بهاری روسیه است. زلنسکی روز یکشنبه از وضعیت دشوار و تلخ در جبهه دونتسک در شرق کشور سخن گفت و در عین حال تاکید کرد: «ما چاره ای جز دفاع و پیروزی نداریم.» روسیه اکنون در تلاش است تا عقب‌نشینی‌هایی را که در سال گذشته متحمل شد، جبران کند.


 


کد مطلب: 385887

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/385887/برکناری-وزیر-دفاع-اوکراین-خاطر-فساد

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir