به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۹ - ۰۹:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ساعت ۱۳:۴۱
کد مطلب : ۳۸۶۱۰۶

خبر فوری درباره واردات خودرو از مناطق آزاد

خبر فوری درباره واردات خودرو از مناطق آزاد
گروه اقتصادی:دبیر شورای عالی مناطق آزاد با اعلام جزئیات توافق با وزارت صمت برای واردات خودرو گفت: خودروهای صفر کیلومتر از طریق مناطق آزاد وارد کشور می‌شود.حجت‌الله عبدالملکی در خصوص آخرین وضعیت واردات خودرو از مناطق آزاد، اظهار کرد: دولت اخیرا مصوبه‌ای 10 ماده‌ای داشت که در بند 4 آن آمده نیاز مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای خودرو در صورتی‌که به مصوبه نیاز داشته باشد با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد پیشنهاد مصوبه به دولت ارائه شود.
 
وی ادامه داد: در همین راستا جلسه‌ای با وزیر صمت داشتم و توافقات اولیه برای تسهیل واردات خودرو از مناطق آزاد حاصل شد.وی تصریح کرد: مصوبه و پیش نویس این توافق قرار است امروز آماده و به دولت ارسال شود.
مشاور رئیس‌جمهور در خصوص جزئیات این مصوبه نیز گفت: « این‌که دقیقا در این مصوبه چه خواهد آمد، اجازه دهید آماده شود.»

عبدالملکی تاکید کرد: خبرهای خوبی در ارتباط حل مسئله خودرو در مناطق آزاد در راه است و این به اعتبار مصوبه قبلی دولت است تلویحاً اجازه داد واردات خودرو از مناطق آزاد انجام شود.وی اضافه کرد: جزئیات و شرایط واردات خودرو از مناطق آزاد با همکاری وزارت صمت، تنظیم شده است.وی در ‍‍‍‍‍‍‍پاسخ به این پرسش که آیا این خودروها دست دوم است یادآور شد:‌ خیر. خودروهای سواری صفر کیلومتر از طریق مناطق آزاد وارد کشور خواهد شد و قرار نیست خودرو دست دوم وارد مناطق آزاد شود.
مرجع : تسنیم
برچسب ها: واردات خودرو