به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۲۱ - ۰۲:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ ساعت ۱۰:۳۴
کد مطلب : ۳۸۶۳۶۸

تحریم‌های سوریه به مدت ۱۸۰ روز لغو شد

تحریم‌های سوریه به مدت ۱۸۰ روز  لغو شد
گروه بین الملل: وزارت خزانه‌داری آمریکا با اعلام یک معافیت چند ماهه از تحریم‌ها در مورد سوریه، اجازه می‌دهد تا برخی از تعامل‌های مرتبط با تلاش‌های بازیابی و نجات پس از وقوع زلزله ویرانگر اخیر در مرز با ترکیه انجام شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد: دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری "مجوز عمومی سوریه ۲۳" را صادر کرد که به مدت ۱۸۰ روز مجوز کلیه معاملات مربوط به امدادرسانی مرتبط با زلزله در این کشور را می‌دهد مگر اینکه توسط مقررات تحریم سوریه ممنوع شوند.
"والی ادیمو"، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای تاکید کرد که تحریم‌های آمریکا علیه سوریه مانعی بر سر راه نجات جان انسان‌ها در این کشور نخواهد بود.
اخیرا زمین لرزه جنوب ترکیه که در سوریه هم ویرانی و تلفات جانی بسیار بر جای گذاشته، باعث کشته شدن ۲۰ هزار تن و زخمی شدن ده‌ها هزار تن دیگر شده است.
این تحولات پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده به دلیل آنکه زودتر تحریم‌ها را پس از زلزله‌های ویرانگر که جان هزاران نفر را در سراسر سوریه و ترکیه گرفته، لغو نکرد، به طور گسترده مورد انتقاد قرار گرفته است.
اوایل روز پنجشنبه، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل گفت، هیچ تحریمی نباید باعث اختلال در روند کمک‌رسانی به سوریه شود، چون این کشور نیز با آسیب‌های جدی زمین لرزه اخیر دست و پنجه نرم می‌کند.

 
برچسب ها: سوریه