به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۸ - ۲۰:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ ساعت ۱۷:۴۵
کد مطلب : ۳۸۶۶۸۸

انتظار‌یک سگ برای‌نجات‌صاحبش‌از زیر آوار زلزله

انتظار‌یک سگ برای‌نجات‌صاحبش‌از زیر آوار زلزله
گروه فیلم: یک سگ در شهر زلزله زده هاتای ترکیه بیرون ساختمان فروریخته‌ای منتظر ماند که صاحبش در زیر آوار آن گرفتار شده است.
.....
سگی در هاتای زلزله زده ترکیه دیده شد که در مجاورت ساختمان فروریخته منتظر بود تا صاحبش زنده از زیر آوار‌ها بیرون بیاید.به گزارش فرارو، سگ مجروح و ضعیف از دو روز پیش تاکنون در کنار نیرو‌های امداد و نجات مانده تا صاحبش را از زیر آوار خارج کنند.
 
این سگ که توانسته به تنهایی از آوار خارج شود دچار جراحت و ضعف جسمانی شده، اما حاضر نیست آنجا را ترک کند.مصطفی سونمز، برادر صاحب سگ گفت که آن‌ها سعی کردند حیوان را به مکان دیگری ببرند، اما این حیوان مدام برمی گشت.

نیرو‌های امدادی در منطقه زخم‌های سگ را درمان کردند و او را روی تشک گذاشتند تا بخوابد.تعداد قربانیان در دو کشور ترکیه و سوریه به آمار ۲۴ هزار و ۱۵۰ نفر رسیده و کارشناسان تخمین می‌زنند این عدد همچنان افزایش خواهد یافت.

زمین لرزه ۷.۸ ریشتری روز دوشنبه، با چندین پس لرزه قوی در سراسر ترکیه و سوریه، به عنوان هفتمین بلای طبیعی مرگبار در قرن حاضر مهیب‌تر از زلزله و سونامی ژاپن در سال ۲۰۱۱ بوده و در تعداد تلفات آن در حال نزدیک شدن به زلزله بم در سال ۲۰۰۳ است که در آن ۳۱ هزار نفر کشته شدند.زلزله مشابهی در شمال غربی ترکیه در سال ۱۹۹۹ بیش از ۱۷ هزار کشته بر جای گذاشته بود.
برچسب ها: زلزله ترکیه