به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۸:۵۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ ساعت ۱۸:۱۵
کد مطلب : ۳۸۷۴۰۶

‌داروی‌فشارخون به کُندشدن روند‌پیری‌کمک می‌کند

‌داروی‌فشارخون به کُندشدن روند‌پیری‌کمک می‌کند
گروه علمی:مطالعه بر روی کرم های حلقوی نشان می دهد که داروی فشار خون ممکن است به کُند کردن روند پیری کمک کند. محققان دانشگاه لیورپول در بریتانیا می‌گویند که داروی فشار خون «ریلمنیدین» می‌تواند برای کمک به افزایش طول عمر مورد استفاده قرار گیرد.
 
به لطف پیشرفت‌های علمی امروزی، مردم اکنون کُندتر پیر می‌شوند و عمر طولانی‌تری دارند. میانگین امید به زندگی از ۶۶.۸ سال در سال ۲۰۰۰ به ۷۳.۴ سال در سال ۲۰۱۹ رسیده است.ریلمنیدین یک داروی تجویزی است که گاهی با نام‌های تجاری Hyperium، Albarel، Tenaxum و Iterium به بازار عرضه می‌شود. این دارو برای درمان فشار خون بالا استفاده می‌شود.

به گفته دکتر «خوآ پدرو ماگالهاس»، «این دارو ممکن است محدودیت کالری را تقلید کند.»وی می‌گوید: «محدودیت مصرف کالری، قوی‌ترین و ثابت‌ترین روش برای افزایش طول عمر و به تأخیر انداختن پیری است.»برای این مطالعه، محققان از یک مدل حیوانی به نام کرم حلقوی Caenorhabditis elegans استفاده کردند که تنها چند هفته عمر می‌کند.

ماگالهاس توضیح داد: «ما دریافتیم که حیوانات تحت درمان با ریلمنیدین به طور قابل توجهی بیشتر از گروه کنترل، حدود ۲۰ درصد، عمر می‌کنند. ما همچنین فواید طول عمر را در حیوانات جوان و پیر پیدا کردیم.»وی افزود: «ما با بررسی نشانگرهای سلامتی متوجه شدیم حیواناتی که با ریلمنیدین درمان می‌شوند برای مدت طولانی‌تری سالم‌تر هستند، به این معنی که هم طول عمر و هم سلامت با درمان با ریلمنیدین افزایش می‌یابد.»محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه تاکید دارند.
برچسب ها: فشار خون پیری