به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۲۱:۳۹
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب : ۳۸۷۸۹۹

امام جمعه اهواز:ساکنان کره مریخ مشرک‌هستند

امام جمعه اهواز:ساکنان کره مریخ مشرک‌هستند
گروه سیاسی: امام جمعه اهواز با تاکید بر خودداری از خام‌فروشی صرف نفت و با اشاره به مشکلات آن گفت: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.
به گزارش ایسنا، سید محمدنبی موسوی‌فرد با اشاره به نقش کلیدی خانواده در سبک زندگی اسلامی، اظهار کرد: سبک زندگی اسلامی یکی از توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.وی با بیان اینکه خط‌بندی‌ها و صف‌بندی‌ها بر محور ولایت است، افزود: زمانی که به کار‌های روزمره توجه می‌کنیم می‌بینیم که خدایان زیادی به جز خدای متعال در زندگی ما نقش ایفا می‌کنند و خود را به شرک آلوده می‌کنیم.
نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: بنا به فرموده قرآن کریم بیشتر کسانی که در کره مریخ هستند، مشرک هستند. برخی با زبان می‌گویند لااله‌الاالله، اما در دل می‌گویند لااله‌الاانا.
امام جمعه اهواز بیان کرد: زمانی که انسان هوای خود را معبود خود قرار می‌دهد، درگیر هوا و هوس شده است. برخی برای مقام‌پرستی حاضر هستند جنایت مرتکب شوند. قدرت‌پرستی، قدرت‌طلبی، فرزندپرستی، زن‌پرستی و کسب محبوبیت و شهرت بین مردم نیز بیماری هستند.
موسوی‌فرد با اشاره به آثار مثبت صلوات فرستادن، گفت: غالب اختلاف‌ها در خانواده‌ها ناشی از تبعیت از هوای نفس است؛ درمان و راه رسیدن به تقوا از مسیر اهل بیت (ع) است و باید توجه شود نماز بی‌ولایت نیز خود را فریب دادن است.
نماینده، ولی فقیه در خوزستان با تبریک فرا رسیدن عید مبعث پیامبر اکرم (ص) عنوان کرد: به تعبیر امام (ره) روز بعثت پیامبر (ص) در سراسر عالم نظیر ندارد و شریف‌تر از این روز وجود خارجی ندارد. به دلیل اینکه دیگر در دنیا چنین اتفاقی نیفتاده و شخصیتی مانند پیامبر (ص) وجود ندارد، این روز نظیر ندارد.
امام جمعه اهواز گفت: در صدر اسلام مردم تا حدی بی‌لیاقت بودند که نتوانستند، اما خود را حفظ کنند، اما این امت اسلامی با وجود تحمل ۴۴ سال انواع فشار‌ها توانستند نه تنها امام خود بلکه دو نایب امام را حفظ کنند. آیا این امت لیاقت ندارد پرچم را به دست توانمند، ولی الله الاعظم اعطا کند؟ بنابراین باید در برابر این امت فهیم، نجیب و انقلابی سر تعظیم فرود آورد.
وی عنوان کرد: ابر بدهکارترین کشور در دنیا آمریکا است، اما با اقتداری که با دلار خود در دنیا ایجاد کرده کمتر ورشکست می‌شود.
موسوی‌فرد بیان کرد: در سال ۲۰۰۸ به دلیل ترکیدن حباب مسکن، بحران مالی برای آمریکا ایجاد شد و سردمداران آمریکایی برای ایجاد یک پایه پولی، حدود ۱۲۵۰ میلیارد دلار از چین قرض کردند. به دلیل قدرتی که آمریکا دارد این بدهکاری‌ها را پرداخت نکرد و چین گفت چرا ما نتوانیم چنین اقتداری برای خود ایجاد کنیم؟ بنابراین از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ تعداد ۲۶۰۰ ابرپروژه با بیش از یک تریلیون دلار را در ۱۲۰ کشور اجرا کردند. اکنون چین زیرساخت‌های اقتصادی خود را به گونه‌ای تقویت کرده است که در آینده‌ای نه چندان دور ابراقتصاد دنیا می‌شود.
وی افزود: اکنون که زیرساخت‌ها مهیا و محصولات چین آماده صادرات است، مسیر دریایی امنیت نخواهد داشت بنابراین باید به سمت مسیری که بتواند این حجم محصولات را صادر کند برود و مسیر جاده‌ای، تنها مسیر برای جابه‌جایی محصولات است؛ مسیر ترکیه- ارمنستان - آذربایجان و بنا بر نقلی قزاقستان مسیر جابه‌جایی محصولات است. مسیر دوم جابه‌جایی محصولات از افغانستان - ایران - ارمنستان و اروپا است. این در حالی است که در جهان قدیم مسیر آفریقا - اروپا و آسیا که وابسته به ایران بودند، طی می‌شد.
نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: در ۱۰۰ سال گذشته، فرصت ایران نفت‌فروشی و خام‌فروشی بوده است. از دهه ۴۰ به این طرف هم نوعا صنعت ما به سمت خام‌فروشی رفته و کمتر صنایع پایین‌دستی رقم خورده است.
وی افزود: اگر شب و روز و به صورت جهادی کار کنیم امیدواریم تا ۳۰ سال آینده اقتصادمان را جهانی کنیم.
امام جمعه اهواز گفت: از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۰ همه تلاش آمریکا این بود که نیاز همه کشور‌ها به نفت ایران را از بین ببرد و برای این کار صادرت روزانه نفت خود را از ۵ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه افزایش داد. از طرف دیگر نیز هم‌پیمانان آمریکا مانند عربستان در شبانه‌روز ۱۱ میلیون بشکه نفت صادر می‌کنند بنابراین عملا نفت ایران از روی میز این کشور‌ها بیرون رفت.
موسوی‌فرد بیان کرد: بنابراین اگر بخواهیم باز هم نفت‌فروشی و خام‌فروشی کنیم مجددا با این مصیبت‌های اقتصادی مواجه می‌شویم.
نماینده، ولی فقیه در خوزستان گفت: امروزه همه تلاش استعمارگران و اسرائیل این است که جابه‌جایی محصولات چین از مسیر آذربایجان انجام شود تا نتوانیم محصولات را از مسیر ایران عبور دهیم.
وی افزود: بنابراین اینجا متوجه می‌شویم چرا اینقدر ایران حساس است و باید مرز‌های این کشور جابه‌جا نشوند و حتی اگر لازم باشد سپاهیان در مرز‌ها مستقر شوند باید این مرز‌ها سر جای خود بمانند؛ نمی‌گذاریم یک بار دیگر اتفاقی که در جدایی آذربایجان رخ داد، اتفاق بیفتد و مرز ما را جابه‌جا کند.
موسوی‌فرد بیان کرد: مسیر جاده‌ای ایران، بین چین و اروپا تنها مسیر مهم برای عبور محصولات است و اگر این اتفاق بیفتد امنیت پایدار اقتصادی رخ می‌دهد. زمانی که آمریکا، اروپا، چین و روسیه بدانند تنها مسیر امن، این کریدور است طبیعتا خضوع می‌کنند و هیچ وقت نمی‌توانند ایران را تحریم کنند.
امام جمعه اهواز با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشور چین گفت: دولت انقلابی در خال زده است تا شاهد این اتفاق مهم باشیم. فراهم کردن بستر این کار این است که یک تراز سیاسی با فرد مقابل دیدار کند و فرد کاری جز این نداشته باشد. حداقل ۱۵ کارگروه نخبه و متخصص نیز باید شبانه‌روز در این خصوص کار کنند.
وی افزود: لازمه شتاب بخشیدن به ایجاد صنایع پایین‌دستی این است که همه نخبگان در کنار هم قرار بگیرند و تقسیم کار انجام شود.


 
برچسب ها: اهواز

علی
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۲۹ ۱۵:۱۹
هرچی نوشتم منتشر نشد.شما همه خوبید ما ملت تو این کشور بیگانه هستیم. (420198)
۱۴۰۱/۱۱/۲۹ ۱۵:۲۸
هیچ قدرتی به اندازه شما
به این کشور ضربه نزده
حاکمان میروند مردم میمانند و
یک خرابه
نفت وگاز فروشی
خام فروشی
پیش پیش فروشی
خاک فروشی
مولد که نشد هیچ منابع هم تمامشد (420202)
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۲۹ ۱۷:۳۴
یعنی ساکنان بقیه کرات مسلمان هستن. (420217)
۱۴۰۱/۱۱/۲۹ ۱۸:۴۶
بخشی از فرمایشات ایشون درست است و برخی رویا پردازی. نمی شود اثبات کرد که در خیال خام فروشی هستیم و فقط زمان تعیین می کند که چه کسی درست اندیشیده. والعصر. آن الانسان لفی خیر. و چه خسران بزرگی برای ملت است این اندیشه های خام (420222)
۱۴۰۱/۱۱/۲۹ ۲۰:۱۸
آحسنت سخنانتان گوهر بار است (420241)
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۱/۳۰ ۰۱:۰۲
ساکنان مریخ مشرکند؟ !! نباید گذاشت مرزها جابجا شود ؟!! مسیر تجارت چین افغانستان ایران ارمنستان اروپا در افغانستان و قره باغ نا امن است و چنین مسیری وجود ندارد سهم ایران در تجارت جهانی بسیار ناچیز است و ایران در انزوای مطلق است وصد سال دیگر هم نمی‌تواند این همه عقب ماندگی را جبران کند (420269)
۱۴۰۱/۱۱/۳۰ ۱۱:۲۰
زمانی که با مردم هم سفره بودن
از واقعیات میگفتن

حالا که سفره شون رنگی شده وجدا

همشون در فضا سیر میکنن
(420305)
۱۴۰۱/۱۱/۳۰ ۱۲:۲۶
آیه ای از قرآن کریم که گفته بیشتر ساکنین مریخ مشرکند رو هم لطفا منتشر کنید تا ما هم بدونیم. به خدا ما هم سواد خوندن قرآن و ترجمه اش رو هم بلدیم. فقط من موندم در کدوم آیه قرآن چنین چیزی نوشته. (420324)