به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۹:۱۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب : ۳۸۸۴۰۰

طرح دولت رئیسی برای جذب نخبگان غیرایرانی

طرح دولت رئیسی برای جذب نخبگان غیرایرانی
گروه سیاسی: پایگاه اطلاع ‌رسانی دولت ایران روز دوشنبه از ابلاغ « آیین‌نامه حمایت از نخبگان غیرایرانی» از سوی محمد مخبر، معاون اول ابراهیم رئیسی خبر داد. 
بر پایه این آیین‌نامه، نخبگان غیر ایرانی در صورت دارا بودن شرایط نخبگی از امتیازات شهروندی به استثنای دریافت تابعیت ایرانی و تصدی مناصب مهم حکومتی برخوردار خواهند شد. 
مطابق متن ابلاغ شده از سوی معاون اول رئیس جمهوری ایران، به نخبگان غیرایرانی واجد شرایط می‌توانند پروانه اشتغال و جواز کسب دریافت کنند و از تمامی خدمات بانکی همانند اتباع ایرانی استفاده کنند. همچنین، شرایط ادامه تحصیل آنها در دانشگاه‌های ایران مشابه اتباع ایرانی خواهد بود. در این آیین‌نامه تاکید شده که نخبگان غیرایرانی مشمول این طرح می‌توانند نسبت به دریافت خدمات صدور گواهینامه، صدور سیم‌کارت، خدمات بیمه، و تاسیس شرکت اقدام کنند. آنها همچنین از مزیت ورود و خروج به ایران مشابه اتباع ایرانی برخوردار خواهند شد.
بر اساس مفاد این طرح، نخبگان غیرایرانی بر پایه امتیازدهی به شاخص‌هایی شناسایی خواهند شد که بر مبنای سوابق برجسته تحصیلی و آموزشی فعالیت‌های پژوهشی با تاکید بر فعالیت‌های مساله محور، برگزیدگی در رویدادهای رقابتی معتبر فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه فعالیت‌های برجسته، فرهنگی، ادبی، هنری مدیریتی و ورزشی همسو با ارزش‌های ملی ،ایرانی اسلامی و انقلابی و برخوردار از توصیه یا معرفی از نخبگان،علم، فناوری، ادب، فرهنگ، هنر و غیره توسط بنیاد ملی نخبگان و با همکاری معاونت علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و سایر دستگاههای اجرایی مرتبط، تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.
 

۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۴:۰۷
دو دو تا چهارتا کنی حفظ همون ایرانیش ارزونتر در میاد (420494)
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۴:۳۱
احتمالا یک عده مفت خور مثل همونهایی که به همایش زنان تاثیرگذار دعوت کرده اند رو از چند کشور فقیر دعوت می کنند بیاد تا با پول ملت ایران برای آقایان تبلیغ کنن (420501)
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۱۸:۱۵
برای داداش های عراقی یمنی لبنانی سوری غزه و... می‌باشد (420523)
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۲۰:۰۵
حالا باید منتظر مفت خوران اجنبی
باشیم (420542)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۲۱:۱۴
آقا به نظر شما حتی یه کند ذهن اهل گینه یا سودان جنوبی حاضره بیاد ایران؟ (420549)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۲:۲۳
بستگی به دستمزدی داره که بهش میدیم (420749)
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۲۱:۵۰
یک سری نادان و آقازاده را به عنوان نخبه جذب می کنید و نخبه گان واقعی را بیرون میکنید (420564)
۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ۲۲:۳۷
نخبگان کشور می‌روند و بنجلها را وارد کنید شاید هم خل و چلها را (420572)