به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۹:۰۰
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ ساعت ۱۷:۲۵
کد مطلب : ۳۸۸۴۹۹

کارآگاه «نظم و قانون» درگذشت

کارآگاه «نظم و قانون» درگذشت
گروه فرهنگی: «ریچارد بلزر» ـ کمدین و بازیگر آمریکایی ـ که بیشتر برای بازی در نقش کارآگاه «جان مانچ» در سریال‌های «نظم و قانون» و «قتل: زندگی در خیابان» شناخته می‌شد، در سن ۷۸ سالگی درگذشت.به گزارش ایسنا، «بیل شفت» یکی از دوستان قدیمی «ریچارد بلزر» از مرگ این بازیگر در جنوب فرانسه خبر داد.
 
«بلزر» بیش از دو دهه و در ۱۰ سریال در نقش یک کارآگاه جنایی به نام «جان مانچ» بازی کرد که مستعد نظریه‌های توطئه بود. او نخستین بار در سال ۱۹۹۳ در یکی از قسمت های سریال « قتل» و آخرین بار هم در سال ۲۰۱۶ در سریال «نظم و قانون: واحد قربانیان ویژه» در این نقش ظاهر شد.او هرگز برای ایفای این نقش تست بازیگری نداد و پس از دیدن او در سریال «هوارد استرن»، «بری لوینسون» او را برای بازی در این نقش دعوت کرد.

کارآگاه مانچ به یکی از طولانی‌ترین شخصیت‌های تلویزیون ایالات متحده تبدیل می‌شود که بیش از ۲۰ سال با عینک آفتابی در صفحه نمایش کوچک حضور داشت.«ریچارد بلزر» در سال ۲۰۰۸ با همکاری «مایکل یان بلک» رمانی با عنوان «من یک پلیس نیستم!» را منتشر کرد! او همچنین به نوشتن چندین کتاب در مورد تئوری‌های توطئه درباره موضوعاتی چون ترور جان اف کندی و ناپدید شدن پرواز ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی کمک کرد.