به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۱:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ساعت ۰۹:۰۱
کد مطلب : ۳۸۸۷۷۳

حل مشکلات اقتصادی راحت‌تر از مسائل نظامی است

حل مشکلات اقتصادی راحت‌تر از مسائل نظامی است
گروه سیاسی: فرمانده نیروی هوافضای سپاه، حل مشکلات اقتصادی را راحت‌تر از مسائل نظامی دانست و گفت: بی‌عملی داخلی در دهه ۹۰ عقب افتادگی ایجاد کرد و موجب شد خاکریز ضعیف ما اقتصاد باشد امروز همه و به خصوص نخبگان باید پای کار بیایند تا مشکلات کشور حل شود.
به گزارش ایرنا، سردار امیرعلی حاجی‌زاده  در دانشگاه امیرکبیر گفت: بعضی شرایطی را بوجود آوردن و طوری وانمود می‌کنند که مقام شهادت دست نایافتنی است، اما مسیر شهدا برای هر کسی که در مسیر آن‌ها گام بر می‌دارد دست یافتنی است. گاهی اوقات جوانان ما از اینکه در برهه‌های حساس انقلاب حضور نداشته اند احساس بی‌خاصیتی می‌کنند؛ البته این موضوع برای کسی که اهل کار و فعالیت باشد طبیعی است، ولی باید توجه کرد امروز هم از ابتدای پیروزی انقلاب برهه‌های حساسی را پشت سر گذاشته ایم، اما هنوز به پایان راه نرسیده ایم و راه دشواری پیشرو داریم.
در گذشته دشمنان از موضع قدرت با ما برخورد می‌کردند و امروز از موضع ضعف با ما برخورد می‌کنند. ما امروز با یک جنگ ترکیبی مواجه هستیم و از راه‌های مختلف به ما تهاجم می‌کنند.
وی عنوان کرد: امروز دشمن تشخیص داده ما خاکریز ضعیفی به نام اقتصاد داریم و از این ناحیه به ما حمله می‌کند. در دهه ۹۰ بی عملی داخلی عقب افتادگی ایجاد کرد و موجب شد خاکریز ضعیف ما اقتصاد باشد. امروز همه و به خصوص نخبگان باید پای کار بیایند تا مشکلات کشور حل شود.در دوران دفاع مقدس همه جهان علیه ما بسیج شد، اما در همان زمان برای مثال شهید طهرانی مقدم تشخیص داد کار بر زمین مانده آتش پشتیبانی است و باید توپخانه تشکیل داد.
حاجی‌زاده تصریح کرد: ما در آن زمان امکاناتی نداشتیم، اما روحیه تهاجمی رو به جلو که شهید مقدم داشت کار را به پیش می‌برد. شاید در ابتدا برخی گمان نمی‌کردند جنگ طولانی شود و خیلی موافق راه انداختن توپخانه نبودند، اما شهید مقدم کار خودش را می‌کرد. اما آن ایستادگی ما را به نقطه‌ای رسانده است که برخی بزرگان محتاج ایران شده‌اند. پس موفقیت دست یافتنی است و می‌شود به آن رسید. زمانی مساله هسته‌ای اولویت اول دشمن بود بعد که به موشک نقطه‌زن رسیدیم مساله اول آن‌ها موشک شد و بعد دیدند پهپاد خطرناک‌تر است و اولویت آن‌ها پهپاد شد. من به شما قول می‌دهم تا چند وقت دیگر موضوع جدیدی رو می‌شود که تبدیل به اولویت اول مقابله دشمن می‌شود.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: دنیا از مسیر دستیابی به فناوری به جایی رسیده است. برخی کشور‌هایی که منابع محدودتری نسبت به ما دارند با تمرکز بر فناوری به قدرت اقتصادی رسیده‌اند. این موضوع در مورد اروپایی‌ها هم صادق است. آن‌ها در موضوع نیروی انسانی هم مشکل دارند و جمعیت جوان در اختیار ندارند.
حاجی‌زاده تاکید کرد: بسیاری از نیروی انسانی متخصص آن‌ها را سایر کشور‌ها تأمین می‌کنند. وقتی همین فناوری استارلینک را بررسی می‌کنیم می‌بینیم بسیاری از مدیران آن ایرانی هستند. این هم ایراد ما است که در کشورمان جای ارزش و ضدارزش عوض شده است. بسیاری از جوانان می‌گویند فضایی برای کار کردن نیست در حالی که شما باید خودتان فضای کار را ایجاد کنید. جوانان دهه ۶۰ از خودشان گذشتند و امروز هم جوانان باید همین کار را بکنند. رفتن به خارج مشکلی از کشور حل نمی‌کند بلکه فقط مشکل همان شخص را حل می‌کند.
 حاجی‌زاده با بیان اینکه ما امروز تبدیل به یک قدرت شده و امروز از قدرت منطقه‌ای هم عبور کرده ایم، گفت: اگر ایران در منطقه همراه نباشد آن‌ها قادر به اجرای هیچ طرحی نیستند. حل مشکلات اقتصادی به مراتب راحت‌تر از مسائل نظامی است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: امروز همه ما باید کمک کنیم تا مشکلات کم شود و اگر این کار را نکنیم مشکلات روی دوش قشر ضعیف سنگینی خواهد کرد. دشمنان در تلاش هستند تا امید مردم را ناامید کنند، اما ان‌شاءالله با ورود جوانان این مشکلات هم حل می‌شود.

dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۰۹:۵۵
حالا که بیشترین مسئولان دولتی نظامیها هستند و نمیتوانند اقتصاد را که ساده تر از مسائل نظامی است حل کنند، شاید بد نباشد جایتان را تغییر دهید. نظامیان دیگری بیایند به دولت و این نظامیان برگردند به نظامیگری که شما آنرا روبراه کرده اید. (420715)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۰:۱۳
همه چیز که دست خودتان است زود حلش کنید (420718)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۰:۲۸
پس چرا تا حالا حلش نکردین سردار؟ (420723)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۰:۲۹
اگه راحته چرا نشستید!!؟ از دوره احمدی نژاد تا الان دلار از 840 تومن شده 50 هزار تومان و حدود 18 سال هم گذشته پس چرا کاری نمی کنید!!؟ (420724)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۱:۵۱
خب چرا حل نمی کنید!!؟ الان که حاکمیت یکدست هم شده. (420739)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۲:۲۹
احتمالا اینم برا ریس جمهور
بعدی داره آماده میشه

رییسی م همینطوری شروع کرد

تا وقتی بودجه نجومی میگری
همه چی راحته (420756)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۴:۰۱
اگر حل مشکلات اقتصادی راحت هست خب بسم الله... چرا کاری نمیکنید!!!!؟ (420770)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۱۷:۲۰
همه چیز اقتصاد دست شما هست خوب حلش کنید اقتصاد که موشک توپ تانک نیست اقتصاد علم است که شما ندارید (420784)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۲۰:۰۳
تا شما اقدام کنید مردم زیر این تورم سرسام آور له میشن با حرف زدن چیزی درست نمیشه (420793)
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۲۰:۰۷
شما هم با حقوق بخور نمیر زندگی میکنید که انتظار دارید جوانان در کشور بمانند ومهاجرت نکنند صد البته که خیر آدم سیر کی خبر از شکم گشنه داره (420794)
صفورا
United States
۱۴۰۱/۱۲/۰۳ ۲۰:۳۶
دو تا موشک ديگه بزنيد تا درست بشه (420797)