به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۰:۳۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ ساعت ۱۳:۳۶
کد مطلب : ۳۸۹۱۷۲
یونایتد، مدعی اول این جام

اروپا هنوز برای بارسلونا بزرگ است

اروپا هنوز برای بارسلونا بزرگ است
گروه ورزشی: دست خالی ژاوی درتغییر عناصر تهاجمی و جو وحشتناک اولدترافورد، در صعود یونایتد به دور بعدی لیگ اروپا بی‌تأثیر نبود.
بازی منچستریونایتد - بارسلونا یکی از باکیفیت‌ترین، زیباترین و جذابترین بازی‌هایی بود که در حال حاضر در سطح اروپا انجام شده است. فوتبالی روان و تماشاگرپسند از سوی هر دو تیم که ۹۰ دقیقه پرالتهاب و شورانگیز را برای هواداران دو تیم و تماشاگران تلویزیونی پدید آورد. هر دو تیم با تمام توان بازی کردند و در نهایت این شاگردان اریک تن‌هاخ بودند که موفق شدند برنده این مسابقه تماشایی شوند. سرعت بازی در این مسابقه به حدی زیاد بود که به نظر می‌رسید تماشاگران داخل ورزشگاه اولدترافورد فرصتی برای نشستن روی صندلی‌هایشان در طول ۹۰ دقیقه را نداشتند. منچستر یونایتد با عزمی راسخ و مصمم پا به زمین گذاشت و مزد زحمات خود را گرفت و از آن طرف هم بارسا و ژاوی چیزی کم نگذاشتند.
این بازی از آن دست فوتبال‌هایی بود که علاقه‌مندان به فوتبال دوست داشتند بازی ساعت‌ها ادامه داشته باشد و یا حداقل امکانی وجود داشت که هیچ‌کدام از این دو تیم دوست‌داشتنی در آخر مسابقه حذف نمی‌شدند. نبود مهره‌های تهاجمی بارسا از جمله پدری و دمبله و محرومیت گاوی، تأثیر به‌سزایی در روند بازی بارسا داشت. اوج دست‌های خالی ژاوی را در تعویض آرائوخو با مارکوس آلونسو می‌توان مشاهده کرد. جایی که هیچ مهره هجومی‌ای روی نیمکت نداشت که بتواند به روند تهاجمی این تیم کمک کند. هرچند که فرانک کسیه، دی یانگ و سرخیو بوسکتس بازی قابل‌قبولی ارائه دادند، ولی رافینیا شب پرفروغی را سپری نکرد. اشتباه و یا بهتر است بگوییم عدم تلاش مناسب او روی گل دوم یونایتد، خیلی زود منجر به تعویض او شد. گرچه تعویض او و جایگزینی آنسو فاتی هم تأثیر چندانی روی روند بارسا نداشت. هر چه بارسا در اسپانیا کم گل می‌خورد و موفق ظاهر شده است، در بازی‌های اروپایی اصلا آمار خوبی ندارد. آنها در ماه‌های اخیر از همه رقابت‌های اروپایی حذف شده‌اند.
1805300
اما آن طرف، جو وحشتناکی که هواداران یونایتد در اولدترافورد به وجود آورده بودند نوید یک شب به شدت سخت را برای بارسا می‌داد که همین‌طور هم شد. 
یونایتد قهرمانانه بازی کرد و حتی پس از دریافت گل از روی نقطه پنالتی از لواندوفسکی هم پا پس نکشید و به شدت جنگید. سیو تماشایی دخیا که مانع گلزنی ژول کنده و گل تساوی‌بخش بارسا، یکی از بهترین صحنه‌های این بازی بود که در تاریخ ثبت خواهد شد. تأثیر بی‌چون و چرای کاسمیرو در روند رو به رشد یونایتد غیرقابل کتمان است. همچنین بازی خوب برونو فرناندز هم در کسب این نتیجه تأثیر خیلی زیادی داشت. البته در کنار این‌ها از تأثیر سرمربی موفق این تیم، تن‌هاخ، نمی‌توان غافل شد که باعث تحولی شگرف در یونایتد و شکوفایی این تیم و بازیکنان این تیم از جمله مارکوس رشفورد شده است. القای یک روند سیستمی مناسب که یونایتد را به یک تیم منسجم و متحد تبدیل کرد.
1805302
آنها آمار بی‌نظیری در بازی‌های اخیر به جا گذاشته‌اند و در ۱۸ بازی اخیر، ۱۶ پیروزی و دو تساوی داشته‌اند و در هر چهار جامی که در آن شرکت دارد که شامل لیگ اروپا، پریمیر لیگ، جام حذفی و اتحادیه انگلیس است شانس قهرمانی دارند. اگرچه در این میان یک قربانی بزرگ به اسم کریس رونالدو افسانه‌ای هم داشته است. تعویض‌های تن‌هاخ و دست باز او روی نیمکت در مقابل چشمان سرآلکس فرگوسن باعث جشن پیروزی یونایتد شد که انگار به فلسفه خود، یعنی کسب قهرمانی، برگشته است. گارناچو و آنتونی دو تعویضی بسیار تأثیرگذار این تیم بودند و ضربه استثنایی و بی‌نقص آنتونی که متخصص گل کردن چنین ضرباتی است، شبی به یاد ماندنی برای طرفداران این تیم منچستری رقم زد.
در این مسابقه برزیلی‌های یونایتد غوغا کردند، آنتونی و فرد با زدن گل و کاسمیرو با بازی تاثیرگذارش. با این تفاسیر به جرئت می‌توان گفت که غول یونایتد دوباره بیدار شده است و سودای قهرمانی را در سر دارد و این تورنمنت شاید فرصت بسیار مناسبی برای کسب یک عنوان تازه اروپایی باشد که خیلی هم دور از ذهن نیست.

1805301
 
مرجع : ورزش سه