به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۰۹:۱۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ ساعت ۱۷:۴۸
کد مطلب : ۳۸۹۸۹۶

تاثیر یک ماده غذایی محبوب بر ریزش مو

تاثیر یک ماده غذایی محبوب بر ریزش مو
گروه سلامت:مصرف مواد غذایی و مکمل‌هایی خاص و همچنین ورزش کردن ممکن است به محافظت از تارهای موی شما در برابر ریزش کمک کنند.به گزارش سلامت نیوز، به گفته کورتنی دی‌آنجلو، متخصص تغذیه، یکی از مواد غذایی کلیدی که می‌تواند موجب ریزش مو شود و در صورت تجربه این شرایط باید از آن پرهیز کرد، ممکن است موجب شگفتی بسیاری از ما شود. ماهی تن، شمشیرماهی، کوسه و شاه ماهی خال‌مخالی از جمله بدترین مواد غذایی برای ریزش مو هستند.
 
باید به این نکته توجه داشت که ماهی سرشار از مواد مغذی مختلف است و فواید سلامتی مختلفی را ارائه می‌کند. به عنوان نمونه، ماهی‌های چرب مانند سالمون با کاهش خطر بیماری قلبی‌عروقی، بهبود عملکرد شناختی و حتی کمک به کاهش علائم افسردگی پیوند خورده اند.
 
در شرایطی که ماهی می‌تواند برای سلامتی انسان معجزه کند، آگاهی از خطرات بالقوه مصرف بیش از حد انواع خاصی از ماهی، با توجه به سطوح بالای جیوه در آنها، اهمیت دارد.به گفته دی‌آنجلو، سطوح بالای جیوه با ریزش مو پیوند خورده است و ماهی‌هایی که پیشتر به آن‌ها اشاره شد نسبت به دیگر گزینه‌های غذاهایی دریایی دارای سطوح بالاتری از جیوه هستند. پس اگر با ریزش مو مواجه هستید، پرهیز از مصرف ماهی‌هایی که اشاره شد شامل تن، شمشیرماهی، کوسه و شاه ماهی خال‌مخالی بهترین گزینه است.
 
برچسب ها: ریزش مو ماهی