کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جدیدترین آمار جهانی ابتلا به ویروس کرونا

12 اسفند 1401 ساعت 12:13


گروه جامعه:طبق جدیدترین آمار از میزان ابتلا به ویروس کرونا و شمار تلفات بیماری کووید-۱۹ در جهان، تا به امروز حداقل ۶۸۰ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۳۳۵ مورد ابتلا شده است .جدیدترین آمار ابتلا و فوت بر اثر کرونا در جهانبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ؛ به گزارش وبسایت ورلد میترز، طبق جدیدترین آمار از میزان ابتلا به ویروس کرونا و شمار تلفات بیماری کووید-۱۹ در جهان، تا به امروز حداقل ۶۸۰ میلیون و ۳۵۶ هزار و ۳۳۵ مورد ابتلا به کووید-۱۹ و حداقل شش میلیون و ۸۰۲ هزار و ۸۸۱ مورد مرگ بر اثر آن در جهان ثبت شده است. همچنین طبق آمار موجود تاکنون حداقل ۶۵۳ میلیون و ۱۵۱ هزار و ۷۳۰ بیمار مبتلا به کرونا از این بیماری بهبود یافته اند.


طبق آمار ثبت شده:کره جنوبی با ثبت ۳۰ میلیون و ۵۴۳ هزار و ۹۸۱ مورد ابتلا و ۳۴ هزار ۱۴ مورد مرگ و میر در صدر قرار دارد. تعداد موارد جدید ابتلا طی شبانه روز گذشته در کره جنوبی ۱۰ هزار و ۴۰۸ نفر و همچنین تعداد فوتی‌ها در این مدت ۱۱ نفر بوده است. کره جنوبی تنها کشوری است که موارد فوتی ناشی از کرونا را در شبانه روز گذشته به ثبت رسانده است.

پس از آن، آمریکا با ابتلای ۱۰۵ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۱۷ نفر و فوت یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۶۳۰ نفر بر اثر کرونا قرار دارد.هند نیز با ثبت جمعا ۴۴ میلیون و ۶۸۶ هزار و ۸۷۹ مورد ابتلا و ۵۳۰ هزار و ۷۷۲ فوتی در جایگاه بعدی قرار دارد.
در فرانسه نیز آمار کل مبتلایان به کرونا به ۳۹ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۹۵۲ نفر رسیده است.

در آلمان تعداد کل ۳۸ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۵۷۱ مورد ابتلا به کرونا و ۱۶۸ هزار و ۲۹۶ مورد مرگ بر اثر آن گزارش شده است.در ژاپن نیز جمعا ۳۳ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۵۴۴ مورد ابتلا به کرونا و ۷۲ هزار و ۵۷۳ مورد مرگ ثبت شده است.
ایتالیا نیز ۲۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۸۵۲ مورد ابتلا به کرونا و ۱۸۸ هزار و ۹۴ مورد فوتی به ثبت رسانده است.در انگلیس نیز جمعا ۲۴ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۱۵ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۲۰۶ هزار و ۲۴۶ نفر جان خود را از دست دادند.در روسیه نیز ۲۲ میلیون و ۳۰۰ هزار و ۴ مورد ابتلا و ۳۹۶ هزار و ۱۷۶ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت شد.


کد مطلب: 390434

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/390434/جدیدترین-آمار-جهانی-ابتلا-ویروس-کرونا

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir