به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۰۲:۴۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : ۳۹۰۸۳۴

قیمت خانه در مهرشهر کرج چقدر است؟‌

قیمت خانه در مهرشهر کرج چقدر است؟‌
گروه اقتصادی:  قیمت خانه در مهرشهر کرج می‌تواند از تهران بیشتر باشد. در مهرشهر کرج که قیمت آپارتمان‌های مسکونی مثل محله‌های عظیمیه و گوهردشت و ... نسبت به سایر مناطق این شهر معمولا بیشتر است، آپارتمان نوساز ۱۰۰ متری را ۱۲ میلیارد تومان آگهی کرده‌اند. طبق آمار‌های رسمی با این پول می‌شود در تهران تقریبا ۲۲۰ متر خانه خرید و رقم ۱۲۰ میلیونی که فروشنده برای این واحد نوساز درنظرگرفته، از متوسط قیمت خانه در منطقه یک تهران ۹ میلیون تومان بیشتر است. البته همانطور که فروشنده در آگهی توضیح داده با واحدی طرف هستیم که امکانات خاصی مثل استخر و سونا دارد و به‌همین خاطر فروشنده با چنین رقم شگفت‌انگیزی برای آن دنبال مشتری می‌گردد.
به گزارش فرارو، آپارتمان ۱۰۰ متری دیگری را در مهرشهر کرج با قیمت پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بین آگهی‌ها پیدا می‌کنیم. یعنی این یکی را متری ۵۸ میلیون تومان می‌فروشند که این رقم تقریبا چهار میلیون تومان بیشتر از میانگین قیمت خانه‌های تهران براساس آخرین داده‌های مرکز آمار است. تازه این خانه با اینکه طبقه اول قرار دارد، از داشتن آسانسور محروم است و عمر بنا آن به سال ۸۶ برمی‌گردد. البته در آگهی به بازسازی مجدد آپارتمان اشاره شده و واحد دارای پارکینک و انباری است. فروشنده واحد ۱۰۰ متری در فاز سه مهرشهر برای واحدش دنبال مشتری می‌گردد که بتواند دقیقا شش میلیارد تومان بپردازد. عدد ۶۰ میلیونی که فروشنده بابت هر مترمربع زیرنظر دارد، فقط از متوسط قیمت مسکن در مناطق یک تا شش پایتخت کمتر و نسبت به میانگین قیمت خانه در تهران حدود شش میلیون بیشتر است. این یکی هم مثل مورد قبلی که بررسی کردیم با پارکینگ فروخته می‌شود، اما آسانسور ندارد. از طرفی عمر بنا آن به ۱۱ سال قبل برمی‌گردد.
واحد‌هایی که تا اینجا بررسی کردیم جزو گران‌ترین آپارتمان‌های ۱۰۰ متری در مهرشهر کرج بودند، اما بین آگهی‌ها با فایلی روبرو می‌شویم که قیمت کل را یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان نوشتند. یعنی قیمت هر متر را ۱۹ میلیون تومان درنظر گرفتند که این عدد حدود هشت میلیون تومان کمتر از میانگین ارزش خانه‌های منطقه ۱۸ تهران به‌عنوان ارزان‌ترین نقطه بازار مسکن پایتخت است. واحدی که سال ۸۴ در فاز چهارم مهرشهر ساخته شده و بااینکه طبقه چهارم قرار دارد، از داشتن آسانسور محروم است. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم پارکینگ هم ندارد و مالکش در ازای ۳۰۰ میلیون تومان آن را یک سال به‌شکل رهن کامل، اجاره می‌دهد.
قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در مهرشهر کرج توسط فروشنده‌ای دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. خریدار این واحد درحالی بابت هر متر مربع ۲۵ میلیون تومان باید بپردازد که این عدد تقریبا نصف میانگین قیمت خانه‌های پایتخت است. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم سال ۸۷ در طبقه چهارم ساخته شده، اما آسانسور ندارد. در فاز چهارم مهرشهر واحد ۱۰۰ متری وجود دارد که قیمتش را دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند. ۱۰ سال از عمربنای واحد می‌گذرد و آنطور که فروشنده گفته، با امکانات کامل مثل انباری و آسانسور و پارکینگ فروخته می‌شود.
فروشنده دیگری قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در فاز چهارم مهرشهر را سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته است. واحدی که طبقه اول قرار گرفته، اما آسانسور ندارد. داشتن پارکینگ را می‌توانیم مهمترین آپشن این واحد بدانیم که ۱۰ سال پیش ساخته شده و فروشنده، واحدش را تقریبا معادل قیمت آپارتمان در جنوب تهران آگهی کرده است. حوالی بلوار ارم یعنی در فاز یک مهرشهر قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری دقیقا چهار میلیارد تومان اعلام شده است؛ متری ۴۰ میلیون تومان. این یکی را ۱۴۰۰ ساختند، اما به اسم کلیدنخورده آگهی شده و با امکانات کامل یعنی آسانسور، انباری و پارکینگ فروخته می‌شود.
برچسب ها: مهرشهر کرج