به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۷:۲۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : ۳۹۱۰۱۸

رونمایی از سه گزینه نهایی سرمربیگری تیم ملی

رونمایی از سه گزینه نهایی سرمربیگری تیم ملی
گروه ورزشی: طی ماه‌های گذشته و به ویژه پس از جدایی قطعی کارلوس کی‌روش، گزینه‌های زیادی برای هدایت تیم ملی فوتبال ایران مطرح شدند. حسین فرکی، امیر قلعه‌نویی، جواد نکونام، حمید مطهری، مهدی تارتار، ساکت الهامی، فرهاد مجیدی و جواد نکونام گزینه‌های ایرانی و فلیکس سانچز سرمربی سابق تیم ملی قطر، وینچنزو مونتلا مهاجم سابق تیم ملی ایتالیا، برانکو ایوانکوویچ سرمربی سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران، استراماچونی و مورایس گزینه‌های خارجی برای هدایت تیم ملی بودند.
گزینه‌های ایرانی در اقدامی جالب یکی پس از دیگری از قبول هدایت تیم ملی انصراف دادند اما جالب اینکه مسئولان فدراسیون یکبار دیگر سراغ برخی از این گزینه‌ها رفتند.
پس از بررسی‌ها از مسئولان فدراسیون فوتبال، مشخص شد آنها در حال حاضر از بین گزینه‌های داخلی فقط به امیر قلعه‌نویی رسیدند و او تنها گزینه ایرانی هدایت تیم ملی به حساب می‌آید که اتفاقا از شانس بیشتری هم نسبت به مربیان خارجی برخوردار است.
در بین گزینه‌های خارجی نیز به ترتیب فیلکس سانچز، مونتلا و برانکو مدنظر فدراسیون فوتبال هستند.
شنیده می‌شود مسئولان فدراسیون طی روزهای گذشته مذاکرات بسیار جدی با قلعه‌نویی، سانچس و مونتلا داشتند که به نظر می‌رسد توافقات بیشتری با قلعه‌نویی حاصل شده است البته مسئولان فدراسیون علاقه زیادی به مذاکره با مورایس سرمربی تیم سپاهان داشتند که مسئولان این باشگاه به صورت رسمی مخالفت خود را با این موضوع اعلام کردند.
مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام کردند که سرمربی جدید تیم ملی تا ۲۸ اسفند ماه سال جاری به صورت رسمی معرفی خواهد شد اما گفته می‌شود ممکن است این اتفاق زودتر و بعد از دیدار امروز استقلال و گل گهر رخ دهد.
قلعه‌نویی در حال حاضر هدایت تیم فوتبال گل گهر سیرجان را برعهده دارد.
برچسب ها: تیم ملی ایران