به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۳:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ساعت ۱۰:۰۸
کد مطلب : ۳۹۱۵۸۵

از خلوتی مساجد بترسیم

از خلوتی مساجد بترسیم
گروه سیاسی: روزنامه اطلاعات نسبت به روی برگرداندن مردم از دین به دلیل فقر و بی‌عدالتی هشدار داده و تاکید کرده است: از خلوتی مساجد بترسیم و به فکر نان و اجرای عدالت باشیم.
به نوشته روزنامه اطلاعات، امروزه جمهوری اسلامی در ابعاد نظامی پیشرفت‌های زیادی به دست آورده است و لیکن هیچگاه این پیشرفت‌ها ما را از پشتوانه مردمی نظام بی‌نیاز نمی‌کند، ما از خلوتی مساجد باید بترسیم، باید به فکر چاره باشیم، باید به فکر آشتی نسل جوان با مبانی دینی و مسجد باشیم. مطمئناً شرایط اقتصادی کشور و نابرابری‌ها و ناکارآمدی‌ و سوء عملکرد بعضی دستگاه‌ها بی‌تأثیر در واگرایی فعلی نیست. در چنین شرایطی شما هر چقدر تبلیغات دینی داشته باشید اگر نتیجه عکس ندهد فایده‌ای هم ندارد! ابتدا باید به فکر نان مردم باشیم، باید به فکر اجرای عدالت باشیم، مردم باید اخلاص را در مسئولان ما مشاهده کنند و سطح زندگی‌شان باید پایین‌تر از مردم باشد تا مردم همچنان وفادار بمانند و ایستادگی کنند.
این روزنامه در ادامه نوشته است: مسلماً کاهش ارزش پول ملی و گرانی‌ها وجوه دینداری مردم را تضعیف کرده است و در روایات هم تأکید شده است که فقر و ناداری کفر و بی‌ایمانی می‌آورد، پس بنابراین ما اگر می‌خواهیم مردم متدین باشند و یا لااقل از دین برنگردند، لازمه آن ایجاد رفاه و قسط و عدل در جامعه است...اگر دلسوز کشور هستیم باید جلوی رانت‌ها و ویژه خواری‌ها و بی‌عدالتی‌ها را بگیریم تا اعتماد مردم دوباره حاصل شود.
برچسب ها: جمهوری اسلامی

۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ۱۰:۲۰
چرا باید ترسید!!؟ مردم از اینکه از اعتقادات و دینشون سوء استفاده بشه خسته شده اند. حضرات هر کار اشتباهی که انجام میدهند بجای عذرخواهی از دین و اعتقادات هزینه می کنند. حضرات باید بترسند (423049)
۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ۲۰:۴۶
مردم مشکلی با مساجد ندارند ، مردم از جهل و خرافه در حوزه دین و بیعدالتی و ستم در حوزه سیاست است که از همه چیزرویگردان شده اند (423112)
۱۴۰۱/۱۲/۱۹ ۲۱:۳۵
فقر و تورم علت کسادی مساجد نشده
لم تقلون مالا تفعلون عاملش اینکه هر بلایی را سر مردم با نام دین توجبه میکنند (423117)
۱۴۰۱/۱۲/۲۰ ۰۲:۰۴
من یک 20 سالی هست که پایم را داخل هیچ مسجدی نگذاشته ام آنقدر که بیخبر بودم داخل مساجد خلوتی ساخته اند !!! (423158)
۱۴۰۱/۱۲/۲۰ ۱۹:۵۷
هیچ ترسی ندارد تازه فرشها نو می ماند (423240)