کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مورد عجیب سرمربیگری قلعه‌نویی در تیم ملی

20 اسفند 1401 ساعت 11:08


گروه ورزشی: فدراسیون فوتبال به دنبال جذب مربی خارجی برای تیم ملی است و شاید هم مذاکره با سانچس و مونتلا به پایان رسیده باشد، به این خاطر که قرار است فردا سرمربی تیم ملی معرفی شود.
انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی یک روی سکه است. روی دیگر سکه انتخاب مربی داخلی برای تیم ملی است. به این خاطر که مربی جدید خارجی همانند مارک ویلموتس می‌تواند بعد از دو ماه عدم دریافت پول به فیفا شکایت کند و طلب همه قراردادش را داشته باشد. در این زمینه تنها کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال ایران همکاری می‌کرد و اگر فدراسیون فوتبال نتواند منابع مالی دستمزد مربی خارجی را تامین کند، با مربی داخلی قرارداد امضا می‌کند.
مربی داخلی که برای تیم ملی انتخاب شده امیر قلعه نویی است. هم اکنون فرهاد مجیدی مشغول مربیگری در تیم اتحاد کلبا است و نمی‌تواند به تهران بیاید و اعضای هیات رئیسه با انتخاب جواد نکونام به عنوان سرمربی مخالف هستند، به دلیل رفتاری که این مربی با تیم فولاد داشت.
اما انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی نیاز به هماهنگی با باشگاه گل گهر ندارد. از قرار معلوم در صورتی که امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود،  تنها در روزهای فیفا دی که لیگ برتر در جریان نیست، در تمرینات تیم ملی حاضر می‌شود و بعد از فیفا دی می‌تواند به تمرینات گل گهر برگردد. برنامه بعدی تیم ملی هم خرداد ماه خواهد بود که لیگ برتر به پایان می‌رسد و آنوقت امیر قلعه نویی می‌تواند، بدون دغدغه در تیم ملی به فعالیت خود ادامه دهد. به واقع اگر او در این برهه از زمان به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شود، تنها برای ۱۰ روز در اردوی تیم ملی حاضر خواهد شد که در این برهه هم بازی‌های لیگ برتر تعطیل است.


کد مطلب: 391837

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/391837/مورد-عجیب-سرمربیگری-قلعه-نویی-تیم-ملی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir