به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب : ۳۹۲۰۹۲

کاهش ۳۳ هزار و ۵۷۱ واحدی شاخص کلبورس

کاهش ۳۳ هزار و ۵۷۱ واحدی شاخص کلبورس
گروه اقتصادی: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۳۳۵۷۱ واحد همراه شد. ‌ بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا کاهشی، تحت تأثیر کاهش ارزش دلار در بازار قرار گرفت به گونه‌ای که شاخص کل با کاهش ۳۳۵۷۱ واحد به رقم یک میلیون و ۷۸۳ هزار و ۱۶۷ واحد رسید.
 
همچنین شاخص هموزن امروز با از دست دادن ۹۶۱۳ واحد به رقم ۵۳۹ هزار و ۶۴۷ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۵۵۳ هزار میلیارد تومان رسید.معامله‌گران امروز بیش از ۲۰ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۵۵۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۲ هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز شدند به‌گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزش ۱.۸ درصد کاهش یافتند همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن ۱.۷ درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور ۱.۶ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس با افت ۱.۸ درصد و شاخص بازار دوم بورس هم با کاهش ۱.۸ درصد همراه شد.

نمادهای فولاد مبارکه، پتروشیمی خلیج‌فارس، شستا،گل‌گهر، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، پتروشیمی نوری و چادرملو به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با کاهش ۳۶۵ واحد به رقم ۲۲ هزار و ۷۱۸ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۲۵۰ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم ۴۰۱ هزار میلیارد تومان برآورد شد. معامله‌گران امروز بیش از ۶.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۳۳۰ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۸ هزار و ۳۱۳ میلیارد تومان داد و ستد کردند. با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس از ۳۰ هزار میلیارد تومان هم فراتر رفت.امروز نمادهای بیمه پاسارگاد، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، فولاد غدیر ایرانیان، ‌آریا ساسول، فولاد ارفع و گروه انتخاب به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشتند.
برچسب ها: بورس