به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۳:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب : ۳۹۲۱۲۳
امیدهای پورتو به پاهای مهاجم ایرانی است

با گل شماره 100: اینتر جدیدترین قربانی طارمی!

با گل شماره 100: اینتر جدیدترین قربانی طارمی!
گروه ورزشی: برای دیدار حساس و سرنوشت ساز برابر اینتر، سرجیو کونسیسائو تصمیم گرفت تا به برخی از ستاره‌های تیمش از جمله مهدی طارمی استراحت بدهد. اما اوضاع آنگونه که تصور می‌شد، پیش نرفت و پورتو در جدال برابر تیم رده پانزدهمی استوریل پرایا به مشکل برخورد و این مسابقه با گل دقیقه 67 رانسیسکو ژرالدس به تساوی 2 – 2 کشیده شد.
پس از این گل بود که کونسیسائو تصمیم گرفت دست از ریسک کردن بردارد و مهدی طارمی را برای حضور در زمین مسابقه فراخواند. مهاجم ایرانی در دقیقه 69 به جای تونی مارتینز وارد زمین مسابقه شد و تنها 2 دقیقه بعد با نفوذ به محوطه جریمه میهمان، یک خطای پنالتی گرفت و خودش نیز آن را به گل تبدیل کرد تا اژدها با تکیه بر توانایی‌های بازیکن ایرانی خود، به پیروزی شیرین 3 بر 2 دست یابد.
1831391
این گل علاوه بر اینکه روحیه پورتو پیش از جدال برابر اینتر را افزایش داد، سبب شد تا مهدی طارمی نیز به دستاوردهای شخصی برسد. در واقع مهاجم بوشهری با گلی که به استوریل پرایا زد، تعداد گل‌هایش با لباس پورتو را به عدد 71 رساند و بدین ترتیب در جدول برترین گلزنان خارجی تاریخ باشگاه، به موسی مارگا رسید.
روزنامه اوجوگو در شماره امروز خود با اشاره به این موضوع نوشت که طارمی اکنون فرصت دارد تا رکوردهای دیگری را جابجا کند. علاوه بر اینکه فرصت عبور از مارگا در دیدار برابر اینتر برای مهدی وجود دارد، او می‌تواند با باز کردن دروازه نراتزوری، تعداد گل‌های پورتو در تمامی دیدارهای این فصل را به عدد 100 برساند که رکورد جالبی محسوب می‌شود.
1831394
اوجوگو در شماره امروز خود نوشت که طارمی با گلی که به ثمر رساند، به همراه موسی مارگا به عنوان بهترین گلزن پورتو از زمان حضور سرجیو کونسیسائو در این تیم دست یافت. حالا او فرصت دارد تا با باز کردن دروازه اینتر، علاوه بر اینکه شکست یک بر صفر در سن سیرو را جبران کرده و پورتو به تورنمنت برگردد، می‌تواند تیمش را به گل شماره 100 در این فصل برساند بخصوص که از دیدار رفت تاکنون، طارمی نشانه های خوبی از خود به جای گذاشته است.
1831395
این روزنامه نوشت: برای حذف اینترمیلان، پورتو موظف است حداقل به صد گل در این فصل برسد. آنها تاکنون 99 گل در این فصل به ثمر رسانده اند و اژدها باید دروازه نراتزوری را باز کند تا شکست یک بر صفر در بازی رفت را جبران کند. این یک گل حتی می تواند برای صعود نیز کافی باشد به شرطی که پورتو در ضربات پنالتی از سد حریف خود عبور کند اما مطمئناً استراتژی برای کسب پیروزی با اختلاف 2 گل هم وجود دارد که می تواند تیم کونسیسائو را راهی مرحله بعد کند.
1831393
علیرغم فراز و نشیب های زیاد در لیگ برتر و مصدومیت های مختلف در چند وقت اخیر، پورتو طبق معمول با سرجیو کونسیسائو در خط حمله پر کار بوده است. آنها در پنج فصل گذشته همواره از 100 گل زده در یک فصل عبور کرده اند اما میانگین گلزنی در این فصل سطح بالاتر از همه فصول قبلی است: 2.35 گل در هر بازی. رکوردی که کمی بالاتر از 2.28 گل در هر دیدار از فصل 2017 – 2018 است. آن فصل، اولین فصل حضور سرجیو در دراگائو بود.
پورتو در این فصل تنها در سه دیدار برابر کاساپیا، بنفیکا و اینتر نتوانسته است دروازه حریفان را باز کند. پس از دیدار با اینتر در جوزپه مه آتزا، طارمی نشانه‌هایی از بهبود در عملکردش را به نمایش گذاشته است. در شبی که مهدی طارمی در همه چیز بجز به سرانجام رساندن موقعیت‌هایش خوب عمل کرد، پورتو نتوانست گلی را در میلان جشن بگیرد.
در زمان برگزاری مسابقه رفت، طارمی در 10 دیدار تنها 2 گل به ثمر رسانده بود. اما خبر خوب این است که این بازیکن ایرانی اخیرا عملکرد بسیار خوبی داشته است. در سه دیداری که پورتو پس از شکست در میلان برگزار کرده، طارمی دروازه ژیل ویسنته و استوریل پرایا را باز کرده و مقابل چاوز نیز یک پاس گل داده است.
1831392
این آمار در شرایطی به ثبت رسیده که طارمی در 2 مورد از این دیدارها، کار را به عنوان یک بازیکن نیمکت نشین آغاز کرده است و مجموع دقایق حضور او در این سه دیدار به 120 دقیقه می‌رسد. با این حال، طارمی با 2791 دقیقه حضور در ترکیب اژدها، سومین بازیکن فعال پورتو است.
این ایرانی، پشت سر اوریبه (3076 دقیقه) و په‌په (3005 دقیقه) قرار دارد. دیدن طارمی در خط هافبک یا حتی کمک به دفاع در محوطه جریمه خودی یک چیز غیرعادی نیست، اما بخش زیادی از امیدهای پورتو برای گلزنی برابر اینتر، به مهدی است. اگر او موفق شود دروازه نراتزوری را باز کند، پس از یوونتوس و لاتزیو، یک باشگاه ایتالیایی دیگر را به لیست قربانیان خود اضافه می‌کند.
برچسب ها: مهدی طارمی