به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب : ۳۹۲۳۷۰

ترامپ: فقط من می‌توانم جلوی جنگ جهانی سوم را بگیرم

گروه بین الملل: رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفت: او تنها نامزد انتخابات ۲۰۲۴ کشورش است که می‌تواند از جنگ جهانی سوم پیشگیری کند.
ترامپ: فقط من می‌توانم جلوی جنگ جهانی سوم را بگیرم
دونالد ترامپ در یک کمپین انتخاباتی در ایالت آیوا گفت که هیچ‌گاه جهان تا این حد در معرض خطر نبوده است. او همچنین گفت: جو بایدن، رئیس‌جمهوری دموکرات فعلی آمریکا، روسیه را درست در آغوش چین انداخته است. چنین چیزی غیر قابل قبول است. اگر کودکی باشید که تاریخ بخواند هم، اولین چیزی که متوجه می‌شوید این است که شما هرگز نمی‌خواهید چین و روسیه در کنار هم باشند و تشکیل ائتلاف دهند. بایدن چنین کاری کرد. دولت بایدن روسیه را درست در آغوش چین انداخت. اکنون آن‌ها اتحاد بزرگ قشنگی دارند. برای چین مثل آب خوردن بود. خیلی ساده بود. ترامپ همچنین قول داد تا از وقوع یک جنگ جهانی جدید جلوگیری کند و بعد با تشویق هوادارانش مواجه شد. من اینجا در مقابل شما ایستاده‌ام و تنها نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا هستم که می‌توانم چنین قولی به شما بدهم؛ من از وقوع جنگ جهانی سوم جلوگیری می‌کنم. برای اینکه واقعا باور دارم که شما در حال حرکت به سمت جنگ جهانی سوم هستید.
رئیس‌جمهور سابق آمریکا سپس گفت: فردی را در خارج از مراسم مشاهده کرده که کلاهی بر سر داشت که روی آن نوشته بود: «در مورد همه چیز، حق با ترامپ بود.» او گفت که پیام روی آن کلاه «درست» است و ادعا کرد که نظرات قبلی او در مورد خط لوله نورد استریم ۲ توانایی‌های پیشگویانه او را ثابت کرده است.
ترامپ پیشتر در این سخنرانی هم گفت که دولت بایدن نمی‌تواند «درست صحبت کند» و این کشور را به سمت یک جنگ هسته‌ای سوق خواهد داد که «احتمالاً می‌تواند به جهان پایان دهد.»  ترامپ گفت: با این دولت، ما در نهایت به جنگ جهانی سوم می‌رسیم، زیرا آن‌ها درست صحبت نمی‌کنند. آن‌ها وقتی باید خوب رفتار کنند، سخت رفتار می‌کنند، وقتی باید سختگیری کنند، خوب رفتار می‌کنند. راستش را بخواهید، آن‌ها نمی‌دانند دارند چه غلطی می‌کنند. ما در نهایت بر سر این چیز‌ها از یک جنگ جهانی سر در می‌آوریم. این یک جنگ هسته‌ای خواهد بود. بنابراین، این مانند یک جنگ جهانی دوم نیست، اینطور که ما تانک و تفنگ داشته باشیم و به دنبال یکدیگر برویم. این سطحی است که احتمالاً جهان را به پایان می‌رساند و ما مردمی داریم که نمی‌دانند در حال انجام چه کاری هستند.
ترامپ همچنین به هوادارانش گفت که پیروزی او در سال ۲۰۲۴ منجر به پایان ناگهانی جنگ روسیه و اوکراین خواهد شد، جنگی که بیش از یک سال طول کشیده و هیچ نشانه‌ای مبنی بر احتمال مذاکره برای توافق صلح وجود ندارد. رئیس‌جمهور سابق آمریکا پیشتر هم گفته بود که رایزنی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه تنها چیزی است که برای پایان دادن سریع به این جنگ لازم است. این نامزد حزب جمهوری‌خواه آمریکا افزود: اندکی پس از پیروزی در ریاست جمهوری، من این جنگ فاجعه‌بار میان روسیه و اوکراین را حل و فصل خواهم کرد. فقط ۲۴ ساعت طول خواهد کشید، البته ممکن است کمتر از آن هم تمام شود.
برچسب ها: دونالد ترامپ
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۱:۵۳ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *