به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ساعت ۱۷:۵۴
کد مطلب : ۳۹۲۴۸۰

امر به معروف در کشور سست شده است

امر به معروف در کشور سست شده است
گروه سیاسی: رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: همه باید قانون حجاب و عفاف را مراعات کنند و قوه قضاییه هم لازم است به این موضوع ورود کند تا قوانین حجاب و عفاف اجرایی شود.
 مرتضی آقاتهرانی در جریان بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی در مورد قانون حجاب و عفاف اظهار داشت: بحث حجاب و عفاف یک بحث جدی است و در قرآن کریم حدود آن مشخص شده و بسیاری از آیات به این موضوع پرداخته است. وی بیان کرد: از لحاظ قانونی هم روی مقوله حجاب و عفاف کارهای زیادی انجام شده اما نمی دانم چرا برخی از دستگاه‌ها این قوانین را اجرا نمی‌کنند.
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس  ادامه داد: در چند اصل قانون اساسی درباره این موضوع مطالبی آمده از جمله آنکه مطابق با اصل سوم قانون اساسی دولت موظف است همه امکانات خود را برای رشد فضائل اخلاقی بگذارد. موضوع مربوط به رعایت حجاب و عفاف کاملاً روشن و غیرقابل ابهام است و در وهله اول دستگاه‌ها باید قانون را اجرا کنند و در ادامه هم مردم باید قوانین عفاف و حجاب را رعایت کنند و حتی کسی هم مسلمان نیست ملزم به قانون و ضابط جمهوری اسلامی باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمن می‌خواهد این نماد جمهوری اسلامی یعنی حجاب و عفاف را خراب کند. متأسفانه امر به معروف و نهی از منکر در کشور یک مقدار سست شده است و برخی از افراد می‌گویند تأثیر ندارد در حالی که اینگونه نیست و حتماً باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و بحث عفاف و حجاب در کشور ما باید جدی تر گرفته شود.
آقاتهرانی تاکید کرد: از همه کسانی که طومار فرستادند و یا به مجلس آمدند و خواستار اجرای قانون عفاف و حجاب شدند تشکر می‌کنم و امیدوارم قوه قضائیه هم به این قضیه ورود کند. ممکن است در برخی از قوانین مربوط به عفاف و حجاب نیاز به جرم انگاری باشد که مجلس آمادگی اصلاح این قوانین را دارد و به دولت و قوه قضائیه کمک می‌کند تا قانون عفاف و حجاب بهتر و بیشتر عملیاتی شود.
برچسب ها: حجاب
** ارسال نظر برای اين مطلب در تاريخ ۱۴۰۲-۰۱-۲۳ ۱۷:۵۳ بسته می شود. **
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۸:۱۴
دزدیهای میلیارد دلاری فراموش شده و برای رد گم کنی چسبید ین یک زره پارچه روی سر دیگه حناتون رنگی نداره (423620)
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۹:۱۴
بابا دیگه ول کن همه چیز درست فقط این یکی مونده (423625)
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۹:۴۷
اقا تهرانی وامثال او باید بدانند که اعتقادات مردم سست شده است. (423630)
۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۲۱:۵۷
به خصوص امر به معروف و نهی از منکر سیاستمداران دولت و مجلس و غیرو (423652)
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ۰۶:۲۴
شما با گفتار و اعمالتان مردم را از دین و خدا گریزان و فراری کرده اید و همه هم و غمتان فقط دو نخ موی زنان شده است. دیگر کسی هم به حرفهای شما گوش نمیدهد (423688)
۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ۰۸:۳۷
من یه بنده خدایی رو میشناسم هم روحانیه هم رئیس کمیسیون و هم شعار مرگ بر آمریکا میده و هم گرین کارت آمریکا رو داره (423698)