به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۳۹۲۵۲۴

التماس زنان روس به پوتین

التماس زنان روس به پوتین
گروه بین الملل: گروهی از زنان روس از "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهور روسیه درخواست کرده‌اند که شوهران و فرزندان شان را بدون آموزش کافی مانند گوشت مقابل توپ به خط مقدم جبهه نبرد علیه اوکراین اعزام نکند.
 در ویدئویی که به تازگی در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده این زنان می‌گویند بسیج نیرو‌های تازه نفس در ارتش پس از آن که رئیس جمهور روسیه گفته بود آنان فورا به خط مقدم اعزام نمی‌شوند خیانت به مردم بوده است.
این زنان می‌گویند که پسران، شوهران و برادران شان "مانند گوشت" برای حمله به مناطق مستحکم در اوکراین به جبهه اعزام شده‌اند. در ویدئوی به اشتراک گذاشته شده که توسط کانال خبری مستقل تلگرام SOTA منتشر شده آنان ایستاده‌اند و تابلویی به زبان روسی در دست دارند که روی آن نوشته شده است:"لشکر توپخانه ۵۸۰ جداگانه هویتزر مورخ ۱۱ مارس ۲۰۲۳".
یکی از زنان می‌گوید:"شوهرم در خط تماس با دشمن قرار دارد". او در ادامه می‌افزاید:"بسیج شدگان ما مانند بره به قتلگاه فرستاده می‌شوند تا به مناطق مستحکم یورش ببرند پنج نفر در یک زمان علیه ۱۰۰ مرد دشمن به شدت مسلح".پوتین در ماه سپتامبر دستور بسیج بیش از ۳۰۰ هزار نیرو را صادر کرد که اولین مورد بسیج نیرو توسط آن کشور از سال ۱۹۴۱ میلادی محسوب می‌شود اقدامی که بسیاری از شهروندان عادی روسیه را شوکه کرد. از میان کسانی که به خدمت اعزام شدند بسیاری از آنان کشته شده اند.
از جمله دلایل تلفات زیاد نیرو‌های روس آموزش ضعیف و کمبود تجهیزات بوده است. سربازان جدید گزارش داده اند که با سلاح‌های قدیمی و لباس‌های نامناسب به نبرد اعزام شده اند. تیمی از روزنامه‌نگاران مستقل روسی به نام پروژه بدون آینده می‌گویند که مقام‌های تلاش کرده‌اند تا مرگ ده‌ها نفر از روس‌های بسیج شده از ولگوگراد را که بدون هیچ مهماتی برای جنگ فرستاده بودند، پنهان کنند.
این گروه می‌گوید که نیرو‌های تازه‌کار از دسترسی به جعبه‌های کمک‌های اولیه غذای گرم محروم شده‌اند. آنان گفته‌اند که در جلسه آموزشی به مدت دو هفته مردان شرکت کننده تنا با گوشی‌های تلفن همراه شان بازی می‌کردند. پوتین سال گذشته در یک اعتراف نادر از شکست‌های دولت به گروهی از مادران عصبانی گفت که درد آنان را حس می‌کند.
این در حالیست که نمایندگان پارلمان روسیه طرحی را برای تبدیل شدن به قانون پیشنهاد کرده‌اند که به گارد ملی روسیه قدرت بیش‌تری برای اجرای دستورات نظامی می‌دهد و قانون دیگری که اجازه مصادره اموال روس‌هایی که به خارج از کشور فرار می‌کنند را به دولت خواهد داد.
برچسب ها: روسیه