به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۴۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ساعت ۱۳:۳۰
کد مطلب : ۳۹۲۷۳۱

رئیسی هم به جمع معترضان به فقر پیوست

رئیسی هم به جمع معترضان به فقر پیوست
گروه سیاسی: سید ابراهیم رئیسی، در مراسم افتتاح مرکز جامع پیشگیری و درمان سرطان برکت ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان گفت: تا امروز در حوزه سلامت در عرصه‌های مختلف گام‌های بزرگی برداشته شده و این اقدامات قابل تقدیر است.
به گزارش تسنیم، وی افزود: ما باید دغدغه‌ی بیماران و خانواده‌ی آنان را کاهش داده و هم‌چنین مداوا را سریع‌تر و ارزان‌تر و تسهیل کنیم. دولت به‌مانند حوزه معیشت، در پیشگیری و درمان هم وظیفه دارد و امروز ستاد اجرایی فرمان امام(ره) کمک خوبی در عرصه سلامت انجام داده است. بسیاری از کارهایی که در کشور انجام می‌گیرد، ماحصل تلاش دولت و سایر نهادهای انقلاب اسلامی است؛ ما نهادها را از هم جدا نمی‌بینیم و مجموعه‌ی کارهایی که انجام می‌گیرد همه در سبد نظام اسلامی انجام می‌گیرد.
رئیسی با بیان اینکه امروز مردم، نهادهای انقلاب اسلامی، دولت و سایر قوا در کشور تلاش می‌کنند، خاطر نشان کرد: صندوق کمک به بیماران و بیماری‌های خاص تأسیس شد و کارهای خوبی انجام داد ولی کافی نبود. افتتاح امروز یک کار اساسی است و می‌تواند اطمینان‌بخش و امیدآفرین باشد. این مرکز جامع تشخیص و درمان سرطان به‌عنوان یک مرکز امیدبخش است که به مردم نوید می‌دهد دغدغه‌ای نسبت به ابتلا و درمان سرطان نداشته باشند و اگر این مرکز بتواند در استان‌ها شعباتی فراهم کند، برای خدمت به مردم مفیدتر خواهد بود.
وی بیان کرد: مقام معظم رهبری درباره خدمت به بیماران فرموده‌اند "مریض نباید غیر از دغدغه‌ی بیماری، دغدغه‌ی دیگری داشته باشد" و این سخن حکیمانه‌ای است. باید درمان برای بیماران تسهیل شود و این مرکز می‌تواند به‌عنوان مجهزترین مرکز تشخیص و درمان سرطان می‌تواند کار بزرگی را رقم بزند.
رئیس‌جمهور اظهار داشت: امروز ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در کنار خدمت مستقیم به محرومین، کارهای بنیادین است تا بتواند محرومیت را کاهش دهد؛ اموراتی از قبیل ایجاد اشتغال، ساخت کارخانه‌های مختلف در سراسر کشور، فعال کردن صنعت، معدن و کشاورزی. این امور در راستای شعار سال است و کارهای بنیادین برای رفع فقر در کشور باید توسعه یابد.
رئیسی گفت: ما در کشور ذخایر، نیروانسانی و ظرفیت‌های گوناگون زیادی داریم و فقر، فساد و زد و بند زیبنده‌ی کشور و ملت نیست؛ امکان فراهم شدن زندگی آرام و با رفاه در کشور وجود دارد و این یک شعار نیست و اتفاقاً دست‌یافتنی است.
وی با بیان اینکه امروز نیازمند عدالت در حوزه‌های اقتصادی، سلامت، آموزشی و غیره هستیم، عنوان کرد: مردم باید احساس کنند بدون داشتن آشنا و پارتی می‌تواند از امکانات استفاده کند و به‌عنوان مثال می‌تواند بدون داشتن پول گزاف، از امکانات سلامت استفاده کند. ستاد اجرایی کمک خوبی به دولت می‌کند و بخش‌هایی از کارهای با همکاری این ستاد و نهادهای انقلاب اسلامی است. بنده در دیدار با مقام معظم رهبری گفتم از نهادهای انقلاب اسلامی تشکر می‌کنم و همه در کشور احساس مسئولیت می‌کنند و تلاش می‌کنند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهیم.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ۱۴:۵۹
تو اول باید سئوال کنی این ستاد اجرایی کیه، چکاره است! منابعش از کجاست! دخل و خرجش چگونه است! کی به امورش نظارت می کند! حسابرسی دارد یا ندارد! اصلاً مگر در این کشور بناست حتی ریالی بدون تصویب و نظارت مجلس و اجرا و دخل و خرج و حساب و کتاب مسقیم دولت، کسب و خرج شود! تمام دخل و خرج های دولت و بنگاههای دولتی و خصوصی و حتی در آمد های خصوصی مردم باید توسط سازمانها و تشکلهای دولتی(با همکاری و هماهنگی مجلس و قوه قضاییه و نهایت رهبری) تحت نظارت و دسترسی انلاین عموم مردم رصد و ثبت و گزارش شود! (423803)
۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ۱۶:۰۹
جناب رییسی، ما مقصریم، شرمنده ایم که در انجام وظایفمون کوتاهی کرده ایم. ما رو به بزرگواری خودتون ببخشید. انشالله سعی میکنیم تا پایان سال فقر فوری و انقلابی رو ریشه کن کنیم و قیمت گوشت و مرغ و ... به پایین ترین حد برسونیم تا مردم فقیر هم بتونند بخرند. (423805)
۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ۱۶:۲۶
اینم یک معجزه دیگه قرن (423806)
ب
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ۱۷:۳۲
در حالی که مسئول فقر و قهقرایی کشور و ملت امروز خود شخص شما هستید ، در مقام مدعی العموم می گویید اتفاقا کشور امکانات لازم را دارد فقر و بی عدالتی را از بین ببرد
شما نزدیک دوسال چه کار کردی برای این گفته هات
انفاق ناگواری را با ندانم کاری و نتوانستن برای کشور رقم زدی
عبدی من بازنشسته 2300, پسته نزدیک یک ملیون ، گوشت
نزدیک پانصد ، مرغ اول دولت شما بیست هزار امروز 65 شده ، پنبه در گوش داری ناله و آه مردم را نمی شنوی با سیصد یارانه ، دنیای مردم را آتش زدی و انشالله آخرت و دنیای خودت و دوستدارات (423818)
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۱/۱۲/۲۶ ۱۴:۳۵
وقتی این گفته ها رو میشنوی
فک میکنی انتخابات ریاست جمهوری
شروع شده. (423902)
۱۴۰۱/۱۲/۲۶ ۱۶:۰۳
دولت ومجموعه شرکت ها وبانک ورشکسته هستند بخاطر همین هی بار مالی وبدهیشون رو روی دوش مردم می اندازند وجیب مردم را خالی می کنند وارزش پول را کم می کنند تا ادامه حیات انگلی بدهند (423942)
۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ۱۵:۵۸
ما مردم هم میدانیم از بین بردن فقر و تورم امری شدنی و امکان پذیر است همچنین میدانیم این کار از امثال شما بر نمی آید (424048)