به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ساعت ۱۹:۲۲
کد مطلب : ۳۹۲۷۸۷

امباپه در یک قدمی بازوبند کاپیتانی تیم فرانسه

امباپه در یک قدمی بازوبند کاپیتانی تیم فرانسه
گروه ورزشی: هوگو لوریس در ماه ژانویه امسال و بعد از پایان جام جهانی قطر از فوتبال ملی خداحافظی کرد تا تیم ملی فرانسه بدون کاپیتان بماند.
1782579
بعد از منتشر شدن خبر خداحافظی لوریس با تیم ملی ابتدا از رافائل واران، مدافع منچستریونایتد، به عنوان جانشین او یاد می‌شد. اما واران هم کمی بعد اعلام کرد با فوتبال ملی خداحافظی کرده است. به این ترتیب همه نگاه‌ها به کیلیان امباپه دوخته شد که با وجود جوان بودن در جام جهانی قطر درخشش خارق‌العاده‌ای داشت و بدون شک بهترین بازیکن خروس‌ها بود.
صحبت‌های امروز دیدیه دشان، سرمربی فرانسه، این ادعاها را عملا تایید کرد. دشان که تیمش را برای شروع رقابتهای انتخابی یورو2024 آماده می‌کند گفت امباپه یکی از نامزدهای به دست آوردن بازوبند کاپیتانی است و بدون شک صلاحیت این را دارد که بازوبند باارزش خروس‌ها را به بازو ببندد. البته دشان گفت قبل از اینکه تصمیم نهایی‌اش را بگیرد باید به شکل مستقیم و بی‌واسطه با امباپه صحبت کند.

1748085
دشان در پاسخ به سوالی در این باره که آیا جانشین هوگو لوریس را انتخاب کرده است گفت:" کیلیان یکی از نامزدها است ولی قبل از اینکه تصمیم نهایی را بگیرم باید با کیلیان و بقیه نامزدها مستقیم صحبت کنم. کاپیتان شدن برای یک بازیکن مسئولیت می‌آورد و تعهد او را سنگین‌تر می‌کند. ولی من ترجیح می‌دهم درباره این موضوع در درون تیم صحبت شود نه مقابل رسانه‌ها. شما تصمیم نهایی را خواهید فهمید".