به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۳:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب : ۳۹۲۸۲۳

سرمربی موفق لیگ برتری تیمش را ترک می‌کند

سرمربی موفق لیگ برتری تیمش را ترک می‌کند
گروه ورزشی: محمد ربیعی اعلام کرد در پایان فصل و پس از اتمام قراردادش با مس رفسنجان، از این تیم جدا خواهد شد.به گزارش ورز سه، سرمربی مس کرمان در نهایت تصمیم خود را برای جدایی از مس رفسنجان علنی کرد. پس از یک دوره چهار ساله محمد ربیعی قصد دارد در باشگاه دیگری به کار خود ادامه دهد. مجموعه‌ای که بنابر آنچه از صحبتهایش پیداست بتواند در حد جاه‌طلبی‌های فوتبالی این سرمربی جوان باشد که حالا احساس می‌کند باید خود را در یک مرحله بالاتر محک بزند. چیزی که دیگر در مس رفسنجان اتفاق نخواهد افتاد.
 
او درباره عملکرد خوب خط دفاعی مس و اینکه به نظر می‌رسد بیشتر تمرکز او روی دفاع است، گفت: برخی راندمان آماری و میانگین را می‌بینند و فکر می‌کنند تیم ما یک تیم دفاعی است، در صورتی که این‌طور نیست. در مراکزی که فوتبال را به صورت تحلیلی و آماری بررسی می‌کنند، تیم ما از لحاظ ایجاد موقعیت گلزنی و شانس گل، رتبه سوم ایران دارد که نشان از حرکات تهاجمی تیم ما است، اما نتوانسته‌ایم از فرصت‌هایی که ایجاد کرده‌ایم، بهره‌برداری کنیم. در هر صورت تفاضل نسبتا خوبی هم داریم اما از نظر دفاعی هم سعی کرده‌ایم سازمان دفاعی ایجاد کنیم و این مختص خط دروازه و خط دفاع نیست و حاصل زحمات همه تیم است ولی در این مدت در درون دروازه و خط دفاعی، ضریب خطای کمتری داشتیم که این هم جای شکرگزاری دارد.

ربیعی درباره اخباری که پیرامون احتمال جدایی‌اش از مس رفسنجان وجود دارد، گفت: مردم رفسنجان خیلی به من لطف دارند و ارتباط دوطرفه‌ای بین ما وجود دارد اما پایان امسال قرارداد من با مس رفسنجان تمام می‌شود. چندین بار صحبت شده و قبلا هم گفته بودم که پایان فصل جدا می‌شوم اما در پایان فصل در این باره بیشتر صحبت خواهم کرد. به احتمال زیاد این اتفاق رخ می‌دهد.

او در پاسخ به این سوال که آیا مقصد او گل‌گهر سیرجان خواهد بود گفت: در حال حاضر مربی مس رفسنجان هستم و هنوز با هیچ باشگاهی صحبت نکرده‌ام. احساس می‌کنم که کارم را برای مس به صورت تمام و کمال انجام داده‌ام. من این تیم را در رتبه یازدهم لیگ یک تحویل گرفتم و به این شرایط رساندم اما یک گلایه‌ای هم دارم؛ شاید اگر در کشورهای دیگر مربیان چنین کاری را انجام می‌دادند، خیلی برجسته می‌شد و آن مربیان به تراز بالاتری می‌رفتند اما فکر می‌کنم کار خوبی که در مس رفسنجان صورت گرفته، به آن میزان دیده نشده است.

سرمربی مس افزود: من تیم یازدهم لیگ برتر را گرفتم و قهرمان شد و در سال اول لیگ برتر در جمع هشت تیم قرار گرفت و حالا هم دو سال است که این تیم را در‌ جمع پنج تیم‌ نگه داشته‌ام؛ این کار خیلی سختی است، به خصوص کنار تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال، پرسپولیس، گل‌گهر و فولاد. در هر صورت اگر فقط مردم رفسنجان راضی بوده باشند، یک دنیا ارزش دارد.

ربیعی درباره غیبت نام او در بین گزینه‌های فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی عنوان کرد: نظری ندارم اما خیلی خوشحالم که آقای قلعه‌نویی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شدند. این کمترین حقی بود که می‌توانستیم به پرافتخارترین مربی لیگ‌مان بدهیم و امیدوارم تیم ملی با جناب آقای قلعه‌نویی یک اتفاق خیلی خوب را در جام ملت‌ها تجربه کند. از صمیم قلب خوشحالم و به آن‌ها تبریک می‌گویم.

او در خصوص سرمربیگری در تیم ملی امید توضیح داد: در رابطه با این مسئله با من صحبت شده و قبول نکرده‌ام؛ فکر می‌کنم در حال حاضر وضعیت باشگاهی را بهتر از ملی بتوانم جلو ببرم. پروژه‌های ملی با پروژه‌های باشگاهی متفاوت است؛ من جزو مربیانی هستم که دوست دارم کار روزانه انجام بدهم و فعلا می‌توانم در پروژه باشگاهی کمک کنم.

سرمربی مس در پیش‌بینی از رتبه این تیم در پایان فصل گفت: این دست خدا است اما فکر می‌کنم بتوانیم جزو ۶-۷ تیم باقی بمانیم.او در پایان در پاسخ به این سوال که چه تیمی قهرمان لیگ برتر خواهد شد گفت: انتخاب سختی است و جدال سختی بین پرسپولیس و سپاهان و استقلال وجود دارد. امیدوارم هر کسی که شایسته‌تر است، بتواند قهرمان مسابقات شود.