کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فیلم دویدن حیرت‌انگیز یک مارمولک روی آب!

26 اسفند 1401 ساعت 18:20


گروه فیلم: مارمولک باسیلیک که با نام مارمولک عیسی نیز شناخته می‌شود بومی آمریکای مرکزی است قادر است با سرعت بیش از ۱.۵ متر بر ثانیه از روی آب عبور کند.به گزار ش فرارو، محدوده بومی مارمولک عیسی در جنوب مکزیک و شمال کلمبیا قرار دارد. آن‌ها در جنگل‌های بارانی گرم و مرطوب زندگی می‌کند که حاوی نهرها، رودخانه‌ها یا دیگر آب‌ها هستند.

 
ظاهر فیزیکی مارمولک عیسی قابل توجه است: رنگ سبز روشنی را در امتداد بدن خود به همراه رگه‌های سیاه و سفید در امتداد گردن و پشت خود دارد. ظاهر فیزیکی آن‌ها بر اساس جنسیت متفاوت است، زیرا آن‌ها از نظر جنسی دو شکل هستند. نر‌ها یک تاج مشخص در پشت و دم و پر‌های بزرگ در بالای سر خود دارند، در حالی که ماده‌ها معمولاً فقط یک تاج منفرد و بسیار کوچکتر روی سر خود دارند.
 
مارمولک باسیلیک در توانایی خود برای دویدن با سرعت روی آب و روشی که برای انجام این کار استفاده می‌کند منحصر به فرد است. این رفتار را در هنگام فرار از شکارچیان به عنوان یک پاسخ تهدید نشان می‌دهد. سرعت بالا به منظور جلوگیری از غرق شدن حفظ می‌شود.این مارمولک فوق‌العاده قلمرویی است و به دلیل رفتار تهاجمی خود شناخته شده است تا جایی که نمی‌توان چندین مارمولک نر را در یک محوطه نگهداری کرد. با این حال، آن‌ها در طبیعت در گروه‌های بزرگی وجود دارند که اجازه حضور چند نر را می‌دهند.
....


کد مطلب: 392955

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/392955/فیلم-دویدن-حیرت-انگیز-یک-مارمولک-روی-آب

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir