به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۸:۱۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۳۹۲۹۹۸

پایانِ رسمی و جهانی کرونا بالاخره فرا رسید

پایانِ رسمی و جهانی کرونا بالاخره فرا رسید
گروه جامعه: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که امسال پایان پاندمی ویروس کووید ۱۹ ( کرونا ) است.به گزارش دویچه وله ؛ سازمان جهانی بهداشت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ از یک بیماری همه‌گیر به نام کرونا سخن گفت که هر هفته پنج هزار نفر جان می باختند و آمار قربانیان اما به حدود ۷میلیون نفر رسید.
 
تدروس آدهانوم قبریسوس، رییس سازمان جهانی بهداشت گفت: «من مطمئن هستم که امسال می‌توانیم بگوییم که کووید-۱۹ به عنوان یک وضعیت اضطراری و نگرانی بین‌المللی به پایان رسیده است.»وی برای اولین بار در ۱۱ مارس ۲۰۲۰ از یک بیماری همه‌گیر صحبت کرد. در آن زمان حدود ۵۰۰۰ مرگ ناشی از کرونا در هفته در سراسر جهان گزارش شد. اکنون این رقم برای اولین بار به کمتر این رقم رسیده است که رئیس سازمان جهانی بهداشت از آن به عنوان یک پیشرفت مثبت استقبال کرده است.

سازمان جهانی بهداشت پیش از آن، در ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ "وضعیت اضطراری با دامنه بین‌المللی" را اعلام کرده بود. در آن زمان کمتر از ۱۰۰ مورد عفونت شناسایی شده بود و هیچ مورد مرگ‌ومیر در خارج از چین، جایی که ویروس سارس-کوو-۲ برای اولین بار در آن کشف شد. وجود نداشت.رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: «جهان امروز به وضوح در موقعیت بسیار بهتری در مقایسه با هر لحظه دیگر از دوران همه‌گیری قرار دارد.»

بر اساس اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، از آن زمان تاکنون ۷۶۰ میلیون مورد عفونت در سراسر جهان ثبت شده است و تقریباً ۶.۹میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند.به گفته تدروس، شمار واقعی مرگ‌ومیر ناشی از همه گیری "بسیار بیشتر" از این رقم است.بر اساس داده‌های موسسه روبرت کخ آلمان و سایر مقامات و نهادها، حدود ۳۸.۳ میلیون عفونت در آلمان وجود داشته است و بیش از ۱۶۹هزار نفر بر اثر ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند.
برچسب ها: ویروس کرونا