به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۴:۲۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ساعت ۰۰:۲۳
کد مطلب : ۳۹۳۱۴۸

صعود دوباره زنبورها به صدر جدول با جشنواره گل

صعود دوباره زنبورها به صدر جدول با جشنواره گل
گروه ورزشی: دورتموند با پیروزی قاطعانه ۶-۱ مقابل کلن موقتا به صدر جدول بوندس لیگا صعود کرد.
 دورتموند بعد از یک باخت و یک مساوی در بازی های اخیر امشب میزبان کلن در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک بود و موفق شد این تیم را با نتیجه قاطعانه ۶ بر یک شکست دهد. شاگردان دین ترزیچ با این پیروزی ۵۳ امتیازی شدند تا با یک بازی بیشتر، موقتا جای بایرن مونیخ در صدر جدول بوندس لیگا را بگیرند.
دورتموند برای باز کردن دروازه حریف به زمان زیادی نداشت و در دقیقه ۱۵ به گل اول رسید. رافائل گوئررو روی پاس زمینی دونیل مالن از سمت راست با یک ضربه دقیق توپ را به گوشه سمت مخالف دروازه فرستاد تا نتیجه را ۱-۰ به سود میزبان کند.
صعود دوباره زنبورها به صدر جدول با جشنواره گل
تنها دو دقیقه بعد گل دوم دورتموند را شاهد بودیم؛ گوئررو بعد از زدن گل اول این بار در نقش سازنده ظاهر شد و در شلوغی محوطه جریمه حریف توپ را به سباستیل هالر رساند تا این بازیکن در موقعیت تک به تک با دروازه بان گلزنی کند.
گوئررو در دقیقه 32 زمینه ساز سومین گل تیمش هم بود. این بار هم در نقش سازنده ظاهر شد و حمله خطرناک دورتموند را به مارکو رویس رساند تا این بازیکن با یک کات زیبا از داخل محوطه جریمه دروازه کلن را باز کند.
صعود دوباره زنبورها به صدر جدول با جشنواره گل
شاگردان ترزیچ در دقیقه 36 گل چهارم را هم زدند تا سرنوشت بازی را در همان نیمه اول تعیین کنند. ندونیل مالن روی پاس یکلاس زوله صاحب توپ شد و بعد از ورود به محوطه جریمه با یک شوت غیرقابل مهار دروازه را هدف گرفت؛ توپ روی این شوت بعد از برخورد به دستان ماروین شوابه وارد دروازه شد تا نتیجه 4-0 شود.
کلن پیش از پایان نیمه اول یکی از گل های خورد را جبران کرد تا میزبان با برتری 4-1 راهی رختکن شود. دیول سلکه در دقیقه 42 از سمت راست محوطه جریمه یک شوت روانه دروازه الکساندر میر کرد که توپ بعد از برخورد به دستان دروازه بان دورتموند دوباره مقابل این بازیکن قرار کرفت تا او ادر ریباند با ضربه دقیق تر دروازه را باز کند.
صعود دوباره زنبورها به صدر جدول با جشنواره گل
دورتموند برتری خود را در نیمه دوم نیز حفظ کرد و در دقیقه 69 گل پنجم را بعد از چند موقعیت خوب به ثمر رساند. شوت دیدنی مارکو رویس روی ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه بعد از برخورد به تیر افقی مقابل سباستین هالر قرار گرفت تا این بازیکن به راحتی گل پنجم را وارد دروازه حریف کند.
دونیل مالن در دقیقه 70 از آشفتگی خط دفاعی حریف نهایت استفاده را برده و با یک پاس دقیق توپ را به مارکو رویس رساند. این بازیکن باتجربه نیز بی درنگ با ضربه ای غیرقابل مهار دروازه را باز کند تا در عرض کمتر از دو دقیقه، دو گل شاهد باشیم. بعد از این گل دروازه ها دیگر باز نشد تا دورتموند 6-1 از سد میهمان خود بگذرد. دورتموند با این برد 53 امتیازی شد و موقتا به صدر صعود کرد. کلن نیز 27 امتیازی ماند تا در مکان سیزدهم قرار بگیرد.