به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۵۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب : ۳۹۳۱۹۸

روزی ۱۵۰۰ سرباز روس قربانی جنگ می‌شوند

روزی ۱۵۰۰ سرباز روس قربانی جنگ می‌شوند
گروه بین الملل: چند ماه است که درگیری در اطراف شهر باخموت در لوهانسک اوکراین جریان دارد. سربازان روس پیشرفت اندکی داشته‌اند تلفات اما بسیار زیاد بوده است. درگیری و نبرد شدید در جبهه‌های دیگر نیز بی‌وقفه ادامه دارد.
روزنامه بریتانیایی"گاردین" به نقل از یکی از مقامات ناتو گزارش داده است، شمار قربانیان روسیه در حال حاضر روزانه تا۱۵۰۰ نفر است. روس‌ها بیشترین کشته را در اطراف باخمومت داد‌ه‌اند. تعداد قربانیان مدافعان اوکراینی به طرز محسوسی کم‌تر است.
گاردین در ادامه گزارش خود به نقل از این مقام ناتو نسبت کشته‌ها به مجروحان طرف روسی را یک به سه اعلام کرده است. طبق این گزارش روزانه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ سرباز روس جان خود را از دست می‌دهند و حدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ نفر مجروح می‌شوند.طرفین روزانه هزاران مهمات شلیک می‌کنند و اوکراین بیشتر از مهماتی که از غرب دریافت می‌کند نیاز دارد.
خط مقدم جبهه در باخموت در حال حاضر در امتداد رودخانه قرار دارد که به یک "منطقه مرگ واقعی" تبدیل شده است. اخیرا گلوله‌باران‌ها کمی کاهش یافت.به نوشته گاردین این مقام ناتو هیچ نشانه‌ای مبنی بر از دست دادن شهر باخموت توسط مدافعان  این شهر نمی‌بیند. زنجیره‌ای از تپه‌ها در غرب این شهر وجود دارد که مدافعان اوکراینی می‌توانند به سمت آن عقب‌نشینی کنند.
زمان دقیق ضدحمله اوکراین هنوز نامشخص است اما این ضدحمله می‌تواند قریب‌الوقوع اتفاق بیفتد.بر اساس ارزیابی ناتو طرف روسی به احتمال زیاد از حمله به شمال لوهانسک یا جنوب زاپوریژیا بیم دارد.از طرفی پیش از این گزارش شده بود که چین به روسیه سلاح تحویل می‌دهد اما غرب اعلام کرده است که هیچ نشانه‌ای از تحویل تسلیحات مرگبار از چین به مسکو  وجود ندارد.
برچسب ها: اوکراین