کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دوران تنگ نظری صداوسیما پایان یافته است

29 اسفند 1401 ساعت 14:58


گروه سیاسی: مجتبی توانگر، نماینده تهران در مجلس  نوشت: مجلس و شورای‌نگهبان صلاحیت انحصاری صداوسیما(‎ساترا) و زیاده‌خواهی آن برای فشار بر حوزه صوت و تصویر فراگیر را از قانون بودجه ۱۴۰۲ حذف کردند یعنی دیگر صداوسیما هیچ مستمسک و بهانه‌ای برای انحصارگرایی و فشار بر VODها ندارد.
به گزارش اعتمادآنلاین ،این نماینده مجلس در ادامه توییت خود آورده است: مجلس هم پس از قوه‌مجریه(نامه ‎فیلترینگ رییس صداوسیما و رد آن از سوی رییس‌جمهور) و قوه‌قضاییه (منع تعقیب و رد شکایت صدا و سیما از یکی از VODها) دست رد بر درخواست‌های عجولانه و فراتر از قانون صداوسیما(و نهاد غیرقانونی ساترا) زد.
بهتر است این سازمان این واقعیت را درک کند که پیش از هر اقدامی صوت و تصویر فراگیر  اولاً باید دقیق تعریف شود. ثانیا(همانطور که در جلسات رفع اختلاف با وزارت ارشاد توافق ‎اولیه شده است) حوزه‌ای انحصاری و در اختیار صداوسیما نیست، لذا توسل به راه‌هایی برای دور زدن توافق و قانون، این سازمان را به مقصد نمی‌رساند، بلکه تنها راه تعامل را دورتر می‌کند.
دوران بی‌قانونی‌ها، کم‌فکری‌ها و تنگ‌نظری‌های صداوسیما پایان یافته است. باید عصر ‎انقلاب‌صنعتی‌ چهارم و تحولات ‎دیجیتال را درک و به آزادی‌های قانونی و اجتماعی مردم احترام بگذاریم.


کد مطلب: 393368

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/393368/دوران-تنگ-نظری-صداوسیما-پایان-یافته

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir