به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۸
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۳۹۳۵۲۱

اشتباه حساب و کتابی رئیسی در پیام نوروزی

اشتباه حساب و کتابی رئیسی در پیام نوروزی
گروه اقتصادی: در حالی که ارزش اسمی یارانه نقدی در دولت سیزدهم سه تا چهار برابر شده، ابراهیم رئیسی در پیام نوروزی خود گفت در دولت او یارانه شش تا ۱۰ برابر شده است. بدین ترتیب رئیس دولت سیزدهم نخستین اشتباه اقتصادی خود در سال ۱۴۰۲ را تنها چند دقیقه بعد از تحویل سال مرتکب شد.

به گزارش اقتصادنیوز، سید ابراهیم رئیسی در پیام تبریک نوروزی خود، با اشاره به تجربه حذف ارز ترجیحی ۴۲۰۰ تومان در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۱، گفت: «یکی از نقاط اوجِ تبلور اعتماد مردم و دولت، مقطع مردمی‌سازی یارانه‌ها در اجرای قانون مجلس یعنی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بود. دولت در این موضوع با مردم صادقانه سخن گفت. از چند ماه قبل کاملاً مردم را در جریان قرار داد، ضرورت‌های این اقدام را تبیین نمود، در اجرا هم سعی کرد جبران‌هایی را در نظر بگیرد و یارانه‌ها را شش تا ۱۰ برابر کرد.»

ابراهیم رئیسی در حالی از شش تا ده برابر کردن یارانه سخن گفت که محاسبات، عدد دیگری را نشان می‌دهد. سوای آنکه ارزش یارانه ۴۵ هزار تومان در آذر ۸۹ و جبران معیشتی ۵۵ هزار تومان خانوار تک‌نفره در آذر ۹۸ در آن زمان ارزش بسیار بیشتری از بهار ۱۴۰۱ مورد اشاره رئیسی داشته‌اند، ظاهرا آقای رئیسی در محاسباتش پرداخت «یارانه معیشتی» دولت حسن روحانی را فراموش کرده است.با احتساب دو یارانه ۴۵ و ۵۵ هزار تومانی و تغییر به ارقام ۳۰۰ و ۴۰۰ می‌توان گفت که کل یارانه پرداختی به حدود ۳ تا ۴ برابر افزایش پیدا کرده است، نه ۶ تا ۱۰ برابر!
برچسب ها: ابراهیم رئیسـی

فضول باشى
Canada
۱۴۰۲/۰۱/۰۱ ۱۹:۵۸
عه شما چرا تهمت مى زنيد آخه٬ بنده خدا منظورش يارانه هاى خوديها بوده که اونقدر افزايش پيدا کرده منتها حاليش نبوده که نبايد اعلام مى کرده (424387)
الف.میم
Iran, Islamic Republic of
۱۴۰۲/۰۱/۰۲ ۰۳:۱۲
ای بابا، شما هم گیر دادین، یارانه 45 بوده شده 300 یا 400 همان شش تا ده و نه بیشتر برابره
البته عددش وگرنه ارزشش که 400 ایشون از 45 اول کم ارزشترتره و از 45 آخری هم با عنایت به معیشتی کم ارزشتره
اعترافات به ناکارآمدی در هر نوروز نیز جالب است و هزینه هایی که برای مردم تراشیده شده و خوابهایی که برای این بدبختها دیده اند ... (424411)