به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۹:۱۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ ساعت ۱۳:۱۹
کد مطلب : ۳۹۴۰۰۷

حقایق زندگی سوگند؛ازازدواج با رپرمعروف تا چاقی

حقایق زندگی سوگند؛ازازدواج با رپرمعروف تا چاقی
گروه فرهنگی: سوگند سهیلی یکی از چهار داور-مربی برنامه استعدادیابی خوانندگی صدای برتر بود که در میان نسل جوان ایرانیان به عنوان خواننده سبک رپ، R&B و فانک بسیار محبوب است. ازدواج او با رپر معروف «زخمی» (امیرعلی خسروجردی) و علت چاق شدنش در سال های اخیر، برای بسیاری از طرفدارانش سوال برانگیز شده بود. او در ویدیوهایی به این سوال ها پاسخ داده است. 
 
ازدواج سوگند با زخمی
در ویدیوی جدیدی سوگند توضیح می دهد که در سال هایی که در ایران بوده است به رپ فارسی علاقه بسیاری داشته و دوستانش مدام گوش دادن کارهای امیرعلی خسروجردی که با نام هنری «زخمی» شناخته می شود را به او پیشنهاد می دادند. سوگند تعریف می کند پس از اینکه برای اولین صدای «زخمی» را شنیده است به شدت به کارهای او علاقه مند شده و در ۶ ماه آخری که در ایران به سر می برده، مدام به کارهای او گوش می کرده است.
 
سوگند که قصد انتشار کاور یکی از آهنگ های «زخمی» را داشته با او تماس می گیرد و آشنایی آن دو از آن لحظه آغاز می شود. تا اینکه برای اولین بار یکدیگر را در لندن می بینند و پس از مدتی با هم ازدواج کرده و صاحب پیری به نام «میراث» می شوند. 
 
علت چاق شدن سوگند چیست؟
چند وقت پیش اضافه وزن ناگهانی سوگند سهیلی باعث تعجب بسیاری از طرفداران شد و حتی بحث ها و انتقادهایی را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت. بسیاری گمان می کردند که علت اضافه وزن ناگهانی او ممکن است به علت زایمانش باشد، اما سوگند دلیل واقعی آن را توضیح داد که به دلیل مصرف قرص های اعصاب دچار چاقی شده است.

ظاهرا او پس از فوت مادرش و به علت علاقه و وابستگی شدید به او، دچار افسردی شده و مجبور به مصرف داروهایی شده است که ظاهرا علت اضافه وزن مشهود اوست. تقریبا ۲ سال پیش او خبر درگذشت مادرش را با انتشار تصویری از کودکی خود در آغوش مادرش و متنی احساسی به اشتراک گذاشت. سوگند نوشته بود: «مادر قلبمو با خودت بردى… این چه دردی بود… جات خالیه عمرم زندگى اگه یه انسان واقعى دیدم تو زندگیم میگم تو تو فرشته بودى فقط بالات معلوم نبود دوست دارم تا همیشه عشق سوگند. آسمون بهت خوش بگذره از این دنیاه سیاه راحت شدى فقط دلم تنگه مادر.»
بیوگرافی سوگند 
سوگند سهیلی در ۲۲ مرداد ماه، در سال ۱۳۶۶ در اصفهان به دنیا آمد و در کودکی هنگامی که تنها ۵ سال داشت به همراه خانواده به اروپا مهاجرت کرد. سپس به تحصیل رشته طراحی داخلی در کشور آلمان پرداخت. فعالیت های هنری اش را از سبک رپ آغاز کرد و اکنون در کنار رپ به سبک های موسیقایی R&B و فانک می پردازد. البته سوگند در این مدت مدام به ایران، آلمان و انگلستان سفر داشته و مراوده زیادی با هنرمندان مختلف ایرانی و غیر ایرانی داشته است.

پدر و مادر سوگند دستی بر موسیقی و شعر داشتند. مادرش اهل شعر و نوحه سرایی بود و پدرش به خوبی سازهای سنتور و پیانو را می نواخت و به آموزش آن‌ ها می پرداخت. به همین دلیل از کودکی ذوق موسیقی در وجود او شکوفا شد. سوگند تنها یک برادر دارد که کوچکتر از اوست.او همکاری زیادی با خوانندگان مختلف و مطرح رپ داخل و خارج کشور داشته است و اینک از محبوب ترین خوانندگان در میان ایرانی هاست.

زندگی حرفه ای
سوگند هنگامی که نوجوان بود در نخستین برنامه استعداد یابی خوانندگان که از کانال ای پی ان پخش می شد شرکت کرد. در همان مسابقات نفر اول شد. جایزه این مسابقات هزینه ساخت موزیک ویدیو توسط شبکه بود. ولی برای سوگند این جایزه بسیار با ارزش بوده و شاید روشنگر راه زندگی اش شد.اشتیاق سوگند به سبک آر اند بی به تجربه کاری او باز می گردد. به هنگام نوجوانی، در کشور آلمان همراه با گروهی موسیقایی به نام آر اند ام شروع به آهنگسازی با آهنگ های این سبک کرد. این سرآغازی مهم در تحولات هنری بعدی سوگند بود.

پس از دو سال همکاری با آن گروه، تصمیم به ترک آن ها گرفت تا خود به صورت تنها به فعالیت هنری بپردازد. او بعدتر به همراه دختری ایرانی به نام فریناز گروه هیپ هاپی تشکیل داد که نامش را انتقام گذاشتند. البته همکاری آن ها پس از مدتی، به دلیل مشکلاتی نامعلوم پایان یافت و کار به جدایی و تعطیلی گروه انجامید. هنوز کسی اطلاع دقیقی از علت جدایی آن‌ ها ندارد و خبرهای شنیده حکایت از آن دارد که فریناز دیگر به خوانندگی علاقه ندارد و به اجرا نمی پردازد.پس از مدتی سوگند همکاری با خوانندگان مختلفی را تجربه کرد. از جمله این خوانندگان می توان به عرفان، رضا پیشرو، صادق، بهزاد لیتو، حصین و … اشاره کرد.

دستگیری سوگند
سوگند هرگز ارتباطش را با ایران قطع نکرده و چندین بار به کشور سفر کرده است. حتی بعضی از آثار او در ایران ضبط شده اند. در اسفند نود و سه، وقتی بیست و هفت ساله بود بعد از اجرای کنسرتی در دبی با تهیه بلیط به کیش آمد. سپس تصمیم گرفت مدتی ایران بماند و همانجا فعالیت خود را ادامه دهد. تا یک سال فعالیت ساخت موزیک را ادامه داد تا اینکه دستگیر شد.

او در سال نود و چهار، در حالی که در جزیره کیش بود بازداشت شد و پس از یک هفته بازداشت از جزیره کیش به تهران منتقل شد. زمانی که خبر دستگیری سوگند در رسانه های همگانی و اینترنت منتشر شد تا مدت ها رسانه ها هر روزه به این موضوع و حواشی می پرداختند. او عنوان کرد در طی این مدت فشار زیادی را تحمل کرده و این یکی از رخدادهای تلخ و ناخوشایند زندگی اش بوده است.او پس از یک ماه زندانی شدن، با وثیقه از زندان آزاد شد. پس از مدتی زندگی در خاموشی و خلوت و بی حاشیه، از ایران خارج شد.

خروج مجدد از ایران
سوگند به دلیل وثیقه سنگینی که داشت سه سالی در ایران فعالیت موسیقی خود را تعطیل کرد و امکان فعالیت در این عرصه را به طور کامل از دست داد. مدتی به تمرینات تئاتر پرداخت که سرانجام موفق به اجرا نشد و سسب شد به کار طراحی لباس بپردازد. او به تعلیم چند هنرجوی خوانندگی و آواز نیز پرداخت تا اینکه سرانجام پس از آزادی کامل در سال نود و هفت به آلمان بازگشت و فعالیت های هنری خود را مجدداً پی گرفت.
مرجع : روزیاتو
برچسب ها: سوگند