به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۲۱:۲۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ ساعت ۱۲:۳۴
کد مطلب : ۳۹۴۱۷۶

با درمان معجزه‌آسای درد زانو آشنا شوید

با درمان معجزه‌آسای درد زانو آشنا شوید
گروه سلامت: برای درمان زانو درد نیازی نیست به دنبال درمان شیمیایی باشید بلکه با روش‌های خانگی هم می‌توانید این کار را انجام دهید. مثلا می‌توانید به درمان زانو درد با روغن دنبه فکر کنید.

درمان زانو درد با روغن دنبه
روغن دنبه، در میان چربی‌های حیوانی سالم‌ترین نوع روغن است. این روغن حاوی اسیدهای چرب امگا، پتاسیم، کلسیم و آهن است. چربی دنبه که به آن پیه نیز می‌گویند، برای طعم دادن به غذاها، نیز کاربرد فراوان دارد. اما با این حال روغن دنبه برای تسکین درد به‌خصوص، برای کسانی که از درد زانو در عذاب هستند مفید است. این روغن برای تسکین دردهای ناشی از، از دست دادن مایع مفصلی و غضروفی نیز موثر است.
معجزه درمانی

نحوه مصرف روغن دنبه
مصرف چربی دنبه تا حد زیادی به رشد ماهیچه‌ها و استخوان‌ها کمک می‌کند. علاوه بر مصرف آن به عنوان غذا، استفاده از چربی دنبه در طعم غذاها نیز تاثیر دارد. بعد از اینکه چربی دنبه آب شد و آن را روی زانوی دردناک مالیدید، با بانداژ آن را بپیچید و مدتی منتظر بمانید. این کار انقباضات و درد عضلانی ناحیه را از بین می‌برد.

 این روغن، رشد ماهیچه‌ها و استخوان‌های سالم را در کودکانی که در سنین رشد هستند تضمین می‌کند. به تعادل فشار خون کمک می‌کند. تنش را در تعادل نگه می‌دارد. محافظت در برابر انسداد عروق را فراهم می‌کند. خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد. روغن دنبه، اثرات مثبت و نرم کنندگی بر روی سیستم عصبی دارد. بنابراین، خطر روماتیسم و ​​فلج را به حداقل می‌رساند.روغن دنبه به بازسازی و ترمیم سلول‌های پوست کمک می‌کند.

ترکیب روغن دنبه با زنجبیل
همان‌طور که گفته‌شد برای درمان زانو درد با دنبه خواص زیادی ذکر‌ شده است. در این میان خواص روغن دنبه و زنجبیل بیشتر است. برای تهیه این ترکیب زنجبیل خشک کرده را با کمی روغن دنبه یا زیتون مخلوط کرده و به اطراف مفاصل می‌زنیم. شستن مفاصل با جوشانده زنجبیل نیز برای کاهش ورم و درد مفید است.
برچسب ها: زانو درد