به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۴:۲۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ ساعت ۱۶:۰۵
کد مطلب : ۳۹۴۴۲۳
تابستان و دوباره داستانهای داغ

شایعه در پرسپوليس: بازگشت لوکادیا

شایعه در پرسپوليس: بازگشت لوکادیا
گروه ورزشی: یورگن لوکادیا در ابتدای فصل به عنوان خریدی جذاب و ویژه پا به پرسپوليس گذاشت و علیرغم شرایط بدنی ناآماده، به واسطه توانایی فنی بالایی که داشت خیلی زود توانست خود را در این تیم اثبات کرده و به گلزن اول تیم یحیی گل‌محمدی و حتی لیگ تبدیل شود.
ماجرا اما به شکلی در ادامه پیش رفت که یورگن لوکادیا به واسطه شرایط مقطعی تصمیمی جنجال گرفت و در آستانه دربی با ترک اردوی این تیم راهی کشورش شد. او که با پافشاری عجیب خود و حضور در فرودگاه توانسته بود پاسپورت خود را نیز از مدیران تیم دریافت کند، بعد از حضور در کشورش پرونده‌ای علیه سرخ‌ها نیز در فیفا تشکیل داد و ضمن فسخ قرارداد یکطرفه خواهان مطالبات خود نیز شده بود. موضوعی که با واکنش پرسپوليس و ادله آنها نیز همراه شد.
لوکادیا اما بازار زمستانی عجیبی را پشت سر گذاشت و در شرایطی که در اتفاقی عجیب حتی نامش در لیست گزینه‌های خرید بارسلونا نیز قرار گرفته بود، در نهایت بدون تیم کار را دنبال کرد. مساله‌ای که گفته می‌شود پای پرسپوليس نیز در آن در میان است و او بابت فسخ یکطرفه‌اش و موضوع عدم ارائه مستندات کافی، نگران محرومیت‌ و جریمه‌های احتمالی در این خصوص است و بابت آن ترجیح داده پای میز مذاکره با تیمی حاضر نشود.
در نهایت اما طی روزهای اخیر شایعه‌ای جدید درباره یورگن لوکادیا و پرسپوليس شکل گرفته است؛ بازگشت مهاجم هلندی به پرسپوليس.
موضوعی که البته بیشتر در فضای مجازی و هواداری بوده و سندی برای آن وجود ندارد. علاقه هواداران پرسپوليس همچنان به این مهاجم در صورتی که او در بدترین شرایط ممکن و ۴۸ ساعت پیش از دربی اقدام به خروج از اردو کرده بود، هنوز باعث نشده بین هواداران این تیم با نفرت همراه باشد. هواداران پرسپوليس قطعا همچنان بابت در اختیار گرفتن یکی از تاپ‌ترین مهاجمان و البته بازیکن خارجی تاریخ این باشگاه با شوقی بزرگ مواجه هستند که مانع از این می‌شود بابت رفتار غیرحرفه‌ای او، موضع سختی برابر وی داشته باشند. حضور یورگن لوکادیا در تاپ‌ترین تیم‌ها و کیفیت بالای این مهاجم باعث شده تا حتی شایعه مربوط به بازگشت وی به پرسپوليس بار دیگر با بالاترین علاقه بین هواداران این تیم دنبال شود.
با این حال پیگیری‌ها نشان می‌دهد که این باشگاه (پرسپوليس) و حتی شخص یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی سرخپوشان تا این لحظه هیچ درخواست و تماسی برای بازگشت و مذاکره با یورگن لوکادیا نداشته‌اند. گل‌محمدی حتی آن زمان که لوکادیا اقدام به ترک اردوی این تیم کرده بود، با گلایه شخصی و حتی تیمی به این موضوع پرداخته بود و مدعی شده بود که اقدام غیرحرفه‌ای لوکادیا به شکلی بوده که حتی تصور این موضوع که مورد پذیرش هم‌تیمی‌هایش بعد از بازگشت قرار گیرد را نیز ندارد.
موضوع دیگری که بازگشت لوکادیا در این مقطع را به اردوی پرسپوليس کاملا منتفی می‌کند مربوط به لیست این تیم است؛ پرسپوليس بعد از جدایی لوکادیا اقدام به جذب لئاندرو پریرا کرد و لیست خود را در جذب بازیکن خارجی بست. هرچند لوکادیو با فسخ قراردادش از سوی پرسپوليس، با پرونده حقوقی‌اش در فیفا مواجه نشده، اما نام او از لیست نیم فصل دوم این باشگاه در سازمان لیگ خارج شده تا جا برای دیگر بازیکن باز شود.
با این شرایط و در فاصله کوتاه باقیمانده تا پایان فصل و دیدارهای پرسپوليس باید گفت برخلاف شایعات بازگشت لوکادیا در این فصل به این تیم کاملا «منتفی و غیرممکن» است و باید دید چه شرایطی در بازار تابستانی فصل آتی شکل خواهد گرفت. در آن مقطع نیز تمایل دو طرف برای همکاری مجدد چه از سوی باشگاه و سرمربی و بازیکن و همچنین نتیجه پرونده شکایت آنها به میان خواهد آمد. پس در شرایط کنونی که چنین شایعاتی شکل گرفته و منبع کاملا غیرموثق دارد، بیشتر به یک بازی فضای مجازی شباهت دارد که نتیجه‌ای برای پرسپوليس در پی نخواهد داشت.