کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

ترامپ: من بی گناه هستم / دموکرات‌ها نیرنگ زدند

صدور کیفرخواست بی‌سابقه علیه دونالد ترامپ

11 فروردين 1402 ساعت 10:15


گروه بین ‌الملل: دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا در واکنش به اعلام جرم دادگاه منهتن علیه خود گفت: این اتهام سیاسی و به منزل مداخله در نتیجه انتخابات است. این اتهام زنی با هدف نابود کردن جنبش "عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم" است ولی برای دولت جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا نتیجه عکس خواهد داشت. دموکرات‌ها در تلاش برای مقصر نشان دادن من، دروغ گفته‌اند، تقلب کرده‌اند و دزدی کرده‌اند اما حالا کاری غیرقابل تصور انجام داده‌اند - متهم کردن یک فرد کاملاً بی‌گناه که در عمل مداخله آشکار در انتخابات است.

واكنش‌های مایک پنس و کوین مک‌کارتی
مایک پنس «معاون اول رییس‌جمهور پیشین آمریکا» در واکنش به رای هیات منصفه دادگاه نیویورک علیه دونالد ترامپ گفت: فکر می‌کنم کیفرخواست بی‌سابقه علیه (دونالد ترامپ) رئیس‌‌جمهوری سابق ایالات متحده در مورد مسائل مالی مبارزات انتخاباتی وی، موجب برانگیختن خشم مردم خواهد شد. به نظر می ‌رسد این کیفرخواست در نظر میلیون‌ها آمریکایی چیزی بیش از یک بازی سیاسی نباشد. به عقیده من، مردم آمریکا این موضوع را نمونه دیگری از جرم انگاری سیاست در این کشور خواهند پنداشت.

کوین مک‌کارتی، رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا نیز در واکنش به رای هیات منصغه دادگاه منهتن علیه دونالد ترامپ گفت: این اقدام دموکرات‌ها تلاش برای مداخله در انتخابات است. مردم آمریکا دموکرات‌ها را نخواهند بخشید و نظام قضایی ما در خطر است. ترامپ نیز مانند هر آمریکایی تسلیم قانون می‌شود. او می‌تواند از قانون و نه سیاست برای رقم زدن سرنوشت خود طبق واقعیت‌ها استفاده کند.

ترامپ رسما متهم شد
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در ارتباط با پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های پورن به نام استورمی دنیلز رسما متهم خواهد شد. جزئیات اتهامات علیه ترامپ، 76 ساله، هنوز منتشر نشده است. روز پنجشنبه هیات منصفه رای داد که رئیس جمهوری سابق آمریکا باید در ارتباط با پرداخت حق السکوت 130 هزار دلاری به استورمی دنیلز، رسما متهم شود. این اولین پرونده کیفری علیه یک رئیس جمهوری سابق آمریکا خواهد بود. سوزان نِچِل، وکیل ترامپ این خبر را تایید کرد و گفت: او هیچ جرمی مرتکب نشده، ما سرسختانه با این پرونده سیاسی در دادگاه می‌جنگیم.
اَلوین بِرَگ، دادستان منطقه منهتن، موظف بوده ترامپ و وکلایش را در جریان این موضوع بگذارد. ترامپ در فلوریدا زندگی می‌کند و انتظار می‌رود برای بازداشت و شرکت در اولین جلسه دادگاه به نیویورک سفر کند. تیم دفاعی او می‌گوید ترامپ هفته آینده خودش را تسلیم خواهد کرد. پلیس مخفی آمریکا که وظیفه حفاظت از روسای جمهوری سابق و فعلی این کشور را برعهده دارد تدابیر امنیتی را در جریان دادگاه برعهده خواهد داشت.
ترامپ مانند سایر متهمان اقدامات مجرمانه، احتمالا باید پروسه انگشت نگاری و عکس برداری از چهره متهم را پشت سر بگذارد. رییس جمهوری سابق آمریکا در بیانیه ‌ای در واکنش به این خبر الوین برگ، دادستان کل منهتن را که مسئول این پرونده قضایی است، به باد ناسزا گرفت و او را مایه فضاحت خواند و گفت: دموکرات‌ها در جریان اصرارشان برای «گرفتن ترامپ» دروغ گفتند و تقلب و دزدی کردند اما حالا به کار غیرقابل تصوری دست زدند: متهم کردن یک فرد بی‌گناه در جریان اقدامی برای اخلال در انتخابات. الوین برگ یک دموکرات است و ترامپ بارها تحقیق درباره عملکرد خود را «انتقام‌گیری سیاسی» به رهبری مخالفانش خوانده است. بِرَگ تکذیب کرده است که انگیزه او انتقام جویی از ترامپ است. او در توییتی نوشت: ما هر پرونده در حوزه قضایی خود را براساس حقایق، قانون و شواهد ارزیابی می‌کنیم. استورمی دنیلز می‌گوید در سال 2006 ، یک سال بعد از ازدواج دونالد ترامپ با ملانیا، همسر فعلیش، با او رابطه جنسی داشته است.
مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ، در جریان دادگاه گفت که در هماهنگی و با دستور ترامپ، 130 هزار دلار به استورمی دنیلز حق‌السکوت داده است. ترامپ داشتن رابطه با دنیلز را انکار می‌کند و اخیرا در پستی در «تروث سوشال»، شبکه اجتماعی که خودش راه انداخته است، از طرفدارانش خواست در صورت صدور حکم دستگیری او به آن اعتراض کنند. دونالد ترامپ در حال حاضر در صدر فهرست نامزدهای حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است. در قانون آمریکا هیچ بندی نیست که یک نامزد ریاست جمهوری را که مجرم شناخته شده، از راه‌اندازی یک کارزار انتخاباتی، حتی از زندان، منع کند. کارزار انتخاباتی او روز پنجشنبه با اشاره به طرح اتهامات در این پرونده در نیویورک، در ایمیلی خواستار جمع آوری کمک های مالی شد.

 


کد مطلب: 394895

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/394895/صدور-کیفرخواست-بی-سابقه-علیه-دونالد-ترامپ

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir