کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

سال ۱۴۰۲ چقدر خودرو وارد خواهد شد؟

11 فروردين 1402 ساعت 10:35


گروه اقتصادی: به گفته رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، بر اساس برنامه دولت و آنچه که در لایحه بودجه ۱۴۰۲ دیده شده است هدف گذاری برای واردات خودرو در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه است علاوه بر مازاد ۱۰۰ هزار خودرویی که بنا بود در سال ۱۴۰۱ وارد شود و هنوز مراحل آن در حال انجام است.

به گزارش ایسنا، مصطفی طاهری رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر شرایط اقتصادی کشور شرایط باثباتی باشد باتوجه به تحولات بازار خودرو از لحاظ تیراژ و واردات خودرو حتما شرایط خوبی در این بازار رقم خواهد خورد. مولفه‌هایی که سالیان قبل نداشتیم اکنون در بازار خودرو مهیا شده است.

 
طاهری گفت: همه این مولفه‌ها حاکی از آن است که وضعیت این بازار می‌تواند سامان یابد مگر اینکه به این شرایط خوب، پارامتر‌های اقتصادی مانند تورم غیرقابل پیش بینی و یا افزایش پله‌ای قیمت ارز اضافه شود، اگر این اتفاق‌ها نیفتد ما مشکل خاصی نه در تامین قطعات و نه در تولید داریم.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم این بازار در سال ۱۴۰۲ ثبات بیشتری داشته باشد، تصریح کرد: بر اساس برنامه دولت و آنچه که در لایحه بودجه پیش بینی شده است واردات خودرو در سال ۱۴۰۲ دو برابر آن چیزی است که قرار بود در سال ۱۴۰۱ محقق شود. از آنجا که دولت واردات خودرو را در سال ۱۴۰۱ دیر شروع کرد، نتوانست هدف واردات ۱۰۰ هزار خودرو را محقق کند، اما هم مابقی هدف گذاری سال ۱۴۰۱ و هم دو برابر آن یعنی حدود ۲۰۰ هزار خودرو در سال ۱۴۰۲ وارد خواهد شد.


کد مطلب: 394901

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/394901/سال-۱۴۰۲-چقدر-خودرو-وارد-خواهد

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir