کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

اگر ریزش مو دارید این مکمل را مصرف کنید

11 فروردين 1402 ساعت 10:49


گروه سلامت: ریزش مو می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد اما جلوگیری از گسترش آن دغدغه مهم افرادی است که به آن دچار می‌شوند. در این میان تبلیغات مختلفی برای مصرف قرص و داروهایی که از ریزش مو جلوگیری کند و یا اعمال کاشت مو، وجود دارد؛ اما آیا این روش‌ها می‌تواند به شکل کامل این مشکل را برطرف کند؟
 

به گزارش بهداشت نیوز، سازندگان مکمل‌های بیوتین ادعا می‌کنند که مصرف آنها یک راه عالی برای جلوگیری از ریزش مو و سست شدن ناخن‌ها بوده و سلامت پوست را تضمین می‌کند. بیوتین یا همان ویتامین B۷ یک ویتامین محلول در آب است که در بسیاری از مواد غذایی از جمله گوشت گاو یافت می‌شود. با این حال در مقادیر کمتر، زرده تخم مرغ، تخمه آفتابگردان، آجیل و سبزیجاتی مانند آووکادو نیز حاوی بیوتین هستند.
 
بیوتین برای متابولیسم اسیدهای چرب و کربوهیدرات‌ها بسیار مهم است اما بسیاری از افراد به غلط، از آن برای جلوگیری از ریزش مو و یا رشد ناخن‌ها استفاده می‌کنند. به طرفداران استفاده از مکمل‌های بیوتین باید گفت درست است که کمبود بیوتین با نازک شدن موها، شکنندگی ناخن ها، بثورات پوستی و ... خود را نشان می‌دهد، اما این علائم همیشه به علت فقر بیوتین نیستند.

در واقع، کمبود بیوتین نادر است و زنان باردار یا شیرده و یا کسانی که بیش از حد الکل مصرف می‌کنند، به آن دچار می‌شوند. درست است که بسیاری از افراد قادر به دریافت بیوتین کافی از طریق مواد غذایی نیستند و باید مکمل مصرف کنند، اما مصرف بیش از حد بیوتین نیز خالی از عارضه نیست.

مصرف بیش از حد بیوتین می‌تواند در جذب سایر ویتامین‌های گروه ب اختلال ایجاد کند. به همین دلیل به افرادی که دچار ریزش مو هستند، توصیه می‌شود بیشتر از ۱۲۰۰ میکروگرم در روز، بیوتین مصرف نکنند.بنابر اعلام دفتر آموزش وارتقای سلامت وزارت بهداشت، به هر حال مهم‌ترین توصیه به کسانی که دچار ریزش مو هستند، این است که در مورد مصرف مکمل‌های بیوتین با پزشک خود مشورت کنند. چون ریزش موها می‌تواند به دلیل کمبود مواد مغذی دیگری مانند ویتامین سی، آهن و یا ویتامین D۳باشد.


کد مطلب: 394909

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/394909/اگر-ریزش-مو-دارید-این-مکمل-مصرف-کنید

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir