کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دورتموند علیه یک حقیقت کابوس‌وار مقابل بایرن

11 فروردين 1402 ساعت 13:54


گروه ورزشی:دورتموند در حالی فردا برای حفظ صدرنشینی به مصاف بایرن می‌رود که آمار و ارقام کاملاً بر علیه این تیم است.به گزارش "ورزش سه"، هنگامی که شنبه شب سوت بازی در آلیانز آره‌نای مونیخ به صدا در می‌آید، بهترین تیم نیم فصل اول (بایرن 36 امتیاز) و قوی‌ترین تیم نیم فصل دوم (دورتموند تاکنون 22 امتیاز کسب کرده است) برای برتری در جدول رده‌بندی می‌جنگد. سفر دورتموندی‌ها به عنوان دونده پیشتاز به پایتخت باواریا، برای صد و هفتاد و چهارمین بار در تاریخ بوندسلیگا، قطعاً فوق‌العاده است.

در 19 دوئل اخیر، قهرمان آلمان متحمل هیچ شکستی نشده و 13 بار هم دورتموند را شکست داده است. آخرین باخت بایرن به فصل 15-2014 مربوط می‌شود. آخرین باری که دورتموند به عنوان صدرنشین مقابل بایرن به میدان رفت در بیست و هشتمین بازی فصل 19-2018 بود. در آن زمان، دورتموند در مونیخ 5-0 شکست خورد.در مجموع دورتموند به عنوان رقیب شماره یک بایرن در بوندسلیگا، شش بار با صدرنشینی به مونیخ سفر کرده و فقط یک بار پیروز شده است که به فصل 14-2013 مربوط می‌شود. جایی که زنبور‌ها موفق شدند با نتیجه 3-1 حریف خود را از پیش رو بردارند.

البته بایرن در هر هشت بازی خانگی اخیر خود مقابل دورتموند پیروز شده و در این مسابقات حداقل دو گل به ثمر رسانده است. از سال 1995، بایرن هر 6 بازی خانگی بوندسلیگا را پس از تغییر مربی در طول فصل برده است، و از سال 1998 آن‌ها همچنین 19 بازی از 23 بازی را پس از از دست دادن رتبه اول برده‌اند.در واقع مسئله این است که هرگاه اوضاع برای بایرن پیچیده شده و حریف آن‌ها هم در دورتموند بوده، توانسته‌اند به راحتی از این مخمصه رهایی پیدا کنند و حالا باید دید که فردا نیز این اتفاق رخ خواهد داد یا خیر


کد مطلب: 394982

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/394982/دورتموند-علیه-یک-حقیقت-کابوس-وار-مقابل-بایرن

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir