به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۸:۱۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ ساعت ۱۸:۱۹
کد مطلب : ۳۹۴۹۹۷

اعدام به دلیل تماشای تلویزیون کره جنوبی

اعدام به دلیل تماشای تلویزیون کره جنوبی
گروه بین الملل:  وزارت اتحاد کره جنوبی این گزارش را با جمع آوری شهادت ارائه شده از سوی بیش از ۵۰۰ پناهجوی کره شمالی درباره نقض حقوق بشر توسط حکومت کره شمالی تهیه کرده است. در این گزارش اشاره شده که شش نوجوان ۱۶ و ۱۷ ساله به دلیل تماشای فیلم‌های غیر قانونی از برنامه‌های تلویزیونی کره جنوبی اعدام شده‌اند.
به گزارش فرارو به نقل از دیلی تلگراف؛ در این فیلم‌ها و سریال‌ها مصرف تریاک به نمایش درآمده است. هم‌چنین گفته شده که در این فیلم‌ها به ضرب گلوله کشته شدن بازرگانان به دلیل فروش مخفیانه کالا‌های کره جنوبی از جمله لوازم آرایشی و کفش‌های پاشنه بلند در کره شمالی به تصویر کشیده شده است.
نشریه "کره هرالد" گزارش داده که یکی از پناهجویان کره شمالی شهادت داده که یک زن باردار پس از آن که ویدئویی از رقص او در خانه و اشاره به تصویری از "کیم ایل سونگ" متتشر شد در کره شمالی کشته شده است. کیم ایل سونگ پدربزرگ رهبر فعلی کره شمالی بود و از سال ۱۹۴۸ میلادی تا زمان مرگ اش در سال ۱۹۹۴ میلادی بر آن کشور حکمرانی کرد.
در این گزارش آمده است: "به نظر می‌رسد حق زندگی شهروندان کره شمالی به شدت مورد تهدید قرار گرفته است. اعدام‌ها به طور گسترده برای اعمالی انجام می‌شوند که مجازات اعدام در مورد آن قابل توجیه نیست از جمله جرایم مرتبط با مواد مخدر، توزیع ویدئو‌های کره جنوبی، و فعالیت‌های مذهبی و خرافی".
اوایل هفته جاری "یون سوک یول" رئیس جمهور کره جنوبی گفته بود که نقض حقوق بشر کره شمالی "باید به طور کامل برای جامعه بین‌المللی فاش شود".
گزارش‌های پیشین دولت کره جنوبی درباره وضعیت حقوق بشر در کره شمالی توسط دولت "مون جائه این" رئیس جمهور سابق طبقه‌بندی شده بود و علنی نشد و دلیل آن لزوم حفاظت ازهویت افراد فراری شهادت داده اعلام شد. با این وجود، فعالان حقوق بشر دولت مون را متهم کرده بودند که برای پیگیری مذاکرات خلع سلاح هسته‌ای با کیم جونگ اون اولویت بیش‌تری در مقایسه با نگرانی‌های حقوق بشری قائل شده است.
برچسب ها: کره شمالی

۱۴۰۲/۰۱/۱۱ ۱۹:۲۶
ما هم کم کم داریم میریم بسوی کره شمالی شدن. (425286)
۱۴۰۲/۰۱/۱۲ ۱۱:۰۷
بهارنیوز مزدور تو که معلوم نیست به کجا وصلی
با اینکه روی ایران اینترنشال را سفید کرده‌ای و بدون محدودیت هرچه میخواهی منتشر میکنی که خود بیانگر اوج آزادی یا به عبارتی ولنگاری هست و این کامنت را که منتشر کرده‌ای در واقع سخن خودت هست ولی آنقدر نچسب هست که مجبور شده‌ای در قالب کامنت بگذاری
تو اگر به کامنت اهمیت میدادی از ده ها کامنت ما که نه از کسانی که مزخرفات خودت را تایید میکنند حداقل چند تا میذاشتی (425391)